ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՄՇԱԿՄԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ
«ՅՈՒՔՈՄ» Փակ բաժնետիրական ընկերության (այսուհետ՝ «Յուքոմ» կամ «Ընկերություն» կամ «մենք» բոլոր հոլովաձևերով) Ծառայություններից օգտվելու և/կամ մեզ հետ բաժանորդային պայմանագիր կնքելու պահից Դուք տալիս եք համաձայնություն Յուքոմի կողմից սույն անձնական տվյալների մշակման քաղաքականությամբ (անձնական տվյալների մշակման ծանուցմամբ) սահմանված կարգով Ձեր անձնական տվյալների մշակումն, այդ թվում՝ անձնական տվյալների հարցումն իրականացնելու համար:
Յուքոմը պարտավորվում է պաշտպանել և չխախտել Ձեր անձնական տվյալների, այդ թվում Ձեր կողմից օգտագործվող Ծառայությունների, դրանց վայրի, նպատակի, նպատակակետի, ծավալի և այլ տեխնիկական պայմանների վերաբերյալ ցանկացած տեղեկության գաղտնիությունը:
Անձնական տվյալների մշակման մասին սույն ծանուցման (այսուհետ` «Ծանուցում») մեջ նկարագրվում է Յուքոմի «Ընդհանուր դրույթներ և պայմաններ»-ում (այսուհետ՝ ԸԴՊ) սահմանված անձնական տվյալների պաշտպանության՝ Յուքոմի որդեգրած քաղաքականությունը և անձնական տվյալների մշակման ձևը/կարգը: Սույն Ծանուցումը կիրառելի է Յուքոմի հետ առնչվող ցանկացած կայքէջի, ապրանքի, ծրագրային ապահովման կամ ծառայության համար (այսուհետ միասին` «Ծառայություններ»), եթե սույնից տարբերվող այլ ծանուցում գրավոր սահմանված չէ Յուքոմի կողմից:
Ժամանակ առ ժամանակ մենք կարող ենք փոփոխություններ կատարել սույն Ծանուցման մեջ: Հետևաբար, հորդորում ենք Ձեզ պարբերաբար այցելել այս կայքէջը` համոզվելու համար, որ փոփոխությունները ընդունելի են Ձեզ համար:
Օգտվելով մեր Ծառայություններից՝ Դուք ընդունում եք սույն Ծանուցումը:
II. Անձնական տվյալների մշակման իրավական հիմքերը
Ձեր անձնական տվյալները մշակվում են՝ հիմք ընդունելով ՀՀ օրենսդրության, այդ թվում՝ «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի, «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» ՀՀ օրենքի դրույթները, ՀՀ կառավարության 16/02/2017 թ.-ի թիվ 192-Ն որոշումը, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 08/07/2011 թ.-ի թիվ 285-Ն որոշումը, Ձեզ հետ կնքվող/ված Բաժանորդային պայմանագիրը, դրա անբաժանելի մասը հանդիսացող ԸԴՊ-ն և սույն Ծանուցումն ընդունելու արդյունքում ստացված Ձեր համաձայնությունը:
III. Մշակվող անձնական տվյալների ցանկը, դրանց հավաքագրման եղանակը և անձնական տվյալների հետ կատարման ենթակա գործողությունների ցանկը
Անձնական տվյալների մշակումն անձնական տվյալների հետ մեխանիկական և/կամ տեխնիկական միջոցներով որոշակի միջոցառումների և գործողությունների իրականացումն է, այդ թվում՝ անձնական տվյալների հավաքագրում, մուտքագրում, համեմատում, համակարգում, պահպանում, փոխանցում, ուղղում, ուղեփակում, թարմացում, փոփոխում, տարածում, ոչնչացում, ապանձնավորում և բլոկավորում, օգտագործում, ուսումնասիրում, սույն Ծանուցմամբ սահմանված նպատակներին հասնելու համար այլ գործողություններ:
Մեր Ծառայություններից օգտվելու համար, նման մտադրություն ունեցող անձը պարտավոր է ներկայացնել ստորև թվարկված անձնական տվյալները՝ հիմնավորված համապատասխան փաստաթղթերով.
Իրավաբանական անձի և անհատ ձեռնարկատիրոջ դեպքում՝
ա) ներկայացուցչի անձը հաստատող փաստաթղթի տվյալները, անուն, ազգանուն (հայրանուն), ծննդյան ամսաթիվ, հաշվառման և/կամ փաստացի բնակության հասցե,
գ) ներկայացուցչի հեռախոսահամար:
Ֆիզիկական անձի դեպքում
՝ ա) Տվյալ անձի և ներկայացուցչի (առկայության դեպքում) անձը հաստատող փաստաթղթի (անձնագիր, նույնականացման քարտ, զինվորական գրքույկ, սպայական գրքույկ կամ ՀՀ օրենսդրությամբ նախատեսված այլ` անձը հաստատող փաստաթուղթ) տվյալները, անուն, ազգանուն (հայրանուն), ծննդյան վայր և ամսաթիվ, հաշվառման և/կամ փաստացի բնակության հասցե
բ) Հեռախոսահամար, էլեկտրոնային հասցե:
Դուք պարտավոր եք ապահովել տրամադրվող տեղեկատվության ճշգրտությունը, արդիականությունը և հավաստիությունը և պատասխանատվություն եք կրում դրա համար:
Բացի այդ, անձնական տվյալները մշակելու հավաստիության և սուբյեկտների նվազագույն ներգրավման սկզբունքներն ապահովելու, ինչպես նաև Ծառայությունների շրջանակներում հաճախորդների/բաժանորդների սպասարկման որակի բարելավման և հաճախորդների վճարունակության գնահատման նպատակով Յուքոմն իրավասու է դիմել երկրորդական աղբյուրներին, մասնավորապես՝ պետական տեղեկատվական համակարգի օպերատորին և վարկային պատմություն հավաքագրելու կամ վարկունակության գնահատում իրականացնելու համար լիազորված երրորդ անձանց (օրինակ՝ վարկային բյուրո)՝ ստորև նշված Ձեր անձնական տվյալները պարունակող տվյալների բազաներից անձնական տվյալների ստացման համար.
1. ՀԾՀ,
2. Անձը հաստատող փաստաթղթի տվյալներ՝ սերիա, համար, տրման ամսաթիվ, տրամադրող մարմնի տվյալները, վավերականության ժամկետ, կարգավիճակ(գործող, անվավեր),
3. Անուն, ազգանուն, հայրանուն,
4. Հաշվառման հասցե,
5. Ծննդյան ամսաթիվ,
6. Հարկադիր կատարման ծառայությունում տվյալ անձին վերաբերող տվյալներ՝ կատարողական վարույթի առկայություն, արգելանքի առկայություն, ամսաթիվ, արգելադրված գույքի չափը, պարտավորության չափը,
7. Ֆինանսական կազմակերպություններում պարտավորության առկայության մասին տեղեկություն, պարտավորության չափը:
Քանի որ մենք Ձեր անձնական տվյալները մշակելու ենք այն նվազագույն քանակով, որն անհրաժեշտ է IV բաժնով սահմանված նպատակներին հասնելու համար, այն անձնական տվյալները, որոնք ստացվում են Ձեզանից, երկրորդական աղբյուրներից չեն ստացվելու:
IV. Ձեր տվյալների մշակման նպատակները
Ձեր անձնական տվյալները կմշակվեն միայն Ընկերության կողմից մատուցվող Ծառայությունների շրջանակներում։ Ձեր անձնական տվյալները կարող են մշակվել հետևյալ նպատակներով.
1. Ծառայությունների պատշաճ մատուցում, հաճախորդների/բաժանորդների սպասարկման որակի բարելավում
2. Ձեր վճարունակության գնահատում,
3. Ձեր ինքնության հաստատում (նույնականացում),
4. Ձեր անձնական տվյալների ճշգրտում կամ թարմացում,
5. պարտքերի հավաքագրմանն ուղղված միջոցառումների իրականացում,
6. տեղեկատվական կամ գովազդային տեքստային կամ ձայնային հաղորդագրությունների ուղարկում,
7. Ծառայությունների կամ պարտքի վերաբերյալ ծանուցումների տրամադրում,
8. ՀՀ էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին օրենսդրությամբ սահմանված այլ նպատակներով:
V. Որքա՞ն ժամանակ են պահպանվում Ձեր տվյալները
Մենք պարբերաբար վերանայում ենք անձնական տվյալների պահպանման ժամկետները՝ համաձայն ՀՀ գործող օրենսդրության պահանջների և Ընկերության որդեգրած քաղաքականության:
Ձեր անձնական տվյալները կպահպանվեն մեր համակարգերում Յուքոմի ընթացակարգերով և ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված տևողությամբ:
VI. Ու՞մ են հասանելի Ձեր տվյալները
Դուք թույլատրում եք մշակման նպատակով Յուքոմի կողմից Ձեր վերաբերյալ անձնական տվյալների փոխանցումը ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ ՀՀ տարածքից դուրս՝ ստորև նշված երրորդ անձանց, որոնք իրականացնում են անձնական տվյալների մշակում, պահպանում և տեղեկատվության տրամադրում: ՀՀ տարածքից դուրս անձնական տվյալների փոխանցումն իրականացվում է «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 27-րդ հոդվածի պահանջներին համապատասխան:
Սույն Ծանուցման IV բաժնում սահմանված նպատակներով, միայն այդ նպատակներն արդարացնող ծավալով և միայն դրա անհրաժեշտության դեպքում մենք կարող ենք տրամադրել Ձեր անձնական տվյալները (փոխանակվել անձնական տվյալներով).
1) պետական տեղեկատվական համակարգի օպերատորին Ձեր կողմից տրամադրված տվյալների հիման վրա Ձեր մասին սույն Ծանուցմամբ սահմանված այլ տվյալներ ստանալու համար,
2) երրորդ անձանց, որոնք իրականացնում են անձնական տվյալների մշակում, պահպանում և տեղեկատվության տրամադրում պարտապանների կողմից իրենց պարտավորությունների կատարման վերաբերյալ,
3) երրորդ անձանց, որոնք Յուքոմից ստացել են մատուցված Ծառայությունների դիմաց Բաժանորդի կողմից կուտակած պարտքը պահանջելու կամ դատական կարգով բռնագանձելու իրավունքը,
4) Ծառայությունների մատուցման մեջ ներգրավված կամ Յուքոմի գործունեությանը վերաբերող ուսումնասիրություն անցկացնող Յուքոմի գործընկերներին, մատակարարներին և ծառայություն մատուցողներին,
5) Յուքոմի գործակալներին, դիլերներին, դիստրիբյուտորներին, ֆրենչայզներին կամ այլ ծառայություն մատուցողներին, որոնք իրականացնում են Յուքոմի ապրանքների կամ Ծառայությունների վաճառք կամ նմանատիպ այլ գործունեություն,
6) երրորդ անձանց, որոնք լիազորված են հավաքագրելու վարկային պատմություն կամ իրականացնելու վարկունակության գնահատում,
7) Յուքոմի բաժնետերերին, ներկայացուցչություններին, մասնաճյուղերին, դուստր և կախյալ ընկերություններին,
8) ՀՀ պետական մարմիններին՝ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
VII. Ձեր անձնական տվյալների ոչնչացումը
Յուքոմը հնարավորինս խուսափում է Ձեր անձնական տվյալների կրկնողությունից և մշակում միայն անհրաժեշտ անձնական տվյալները, որոնք կարող են օգտակար լինել սույն Ծանուցման IV բաժնում սահմանված նպատակներին հասնելու համար, ինչպես նաև այլ տվյալները, որոնք անհրաժեշտ է պահպանել ՀՀ օրենսդրության համաձայն: Այլ անձնական տվյալները ենթակա են ոչնչացման:
VIII. Ձեր իրավունքները
Դուք ունեք ՀՀ Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին օրենքով սահմանված իրավունքներ:
Դուք իրավունք ունեք ետ կանչել անձնական տվյալները մշակելու մասին Ձեր համաձայնությունը: Սակայն, այդ դեպքում, մենք չենք կարող շարունակել մատուցել Ձեզ Ծառայություններ:
Դուք կարող եք ցանկացած պահի հրաժարվել հետագա գովազդային բնույթի տեղեկատվություն ստանալուց` այդ մասին տեղեկացնելով Յուքոմին:
Եթե կարծում եք, որ Ձեր անձնական տվյալները սխալ են մշակվել կամ ունեք բողոք այն բանի հետ կապված, թե ինչպես են Ձեր անձնական տվյալները մշակվում, ապա Դուք Յուքոմին բողոք ներկայացնելու իրավունք ունեք: Որոշ իրավասությունների սահմաններում Դուք իրավունք ունեք դիմել Յուքոմ՝ Ձեր անձնական տվյալները ուղղելու կամ փոփոխելու համար, եթե դրանք սխալ են կամ պետք է թարմացվեն: Դուք նաև իրավունք ունեք պահանջելու ջնջել Ձեր անձնական տվյալները, սակայն իրավական պահանջների, այլ պարտականությունների և գործոնների պատճառով միշտ չէ, որ դա հնարավոր է լինում:
Դուք կարող եք բողոք ներկայացնել Յուքոմին կամ տվյալների պաշտպանության լիազոր մարմին` նշելով, թե Ձեր կարծիքով ինչպես կարող էր տվյալների մշակումը Յուքոմի կողմից անդրադառնալ Ձեր իրավունքների վրա:
ՀՀ-ում տվյալների պաշտպանության լիազոր մարմինն է՝
ՀՀ ԱՆ անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը:
IX. Անվտանգության ապահովման գործող միջոցներ` Ձեր անձնական տվյալները կորստից, չարաշահումից կամ փոփոխությունից պաշտպանելու համար
Մենք քայլեր ենք ձեռնարկում Ձեր անձնական տվյալների անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ:
Ձեր տվյալները ստանալուն պես մենք գործադրում ենք բոլոր ջանքերը՝ դրանց անվտանգությունը մեր համակարգերում ապահովելու համար: Անձնական տվյալների «ՅՈՒՔՈՄ» ՓԲԸ «Երևան Պլազա» բիզնես կենտրոն Սուրբ Գ. Լուսավորիչ 9, Երևան 0015, ՀՀ Վեբ կայք՝ www.ucom.am Հարցերի դեպքում զանգահարեք 444` Ucom հեռախոսահամարից +374 (11) 444 444՝ այլ հեռախոսահամարներից Էլ. փոստ` 444@ucom.am 6 պահպանման համակարգը համակարգչային տեխնիկայի և ծրագրային ապահովումների համախումբ է։ Մեզ մոտ գործող համակարգը բաղկացած է ժամանակակից անվտանգության կանոնները ապահովող և պարբերաբար թարմացման ենթարկվող տարրերից։ Համակարգը տեղադրված է մեր կազմակերպության ներսում գտնվող համակարգչային տեխնիկայի վրա, որը պաշտպանված է մեր կազմակերպությունից դուրս գտնվող համակարգչային ցանցերից և համացանցից ժամանակակից անվտանգության կանոնները ապահովող ցանցային և պաշտպանիչ ցանցային երթուղիչների միջոցով։ Համակարգի անվտանգության կանոնների և անձնական տվյալների պաշտպանվածությունը անընդհատ հսկման տակ է գտնվում Յուքոմի տեղեկատվական անվտանգության բաժնի աշխատակիցների կողմից։
Անձնական տվյալները հասանելի են միայն այն աշխատակիցներին, որոնց այդ հասանելիությունն անհրաժեշտ է IV Բաժնով սահմանված նպատակներին հասնելուն ուղղված աշխատանքներ կատարելու համար: Արխիվացման ենթակա անձնական տվյալներ պարունակող փաստաթղթերը ենթակա են պահպանման արխիվացման համար հատուկ նախատեսված կողպված տարածքներում:
Մեր աշխատակիցներն իրենց առօրյա գործունեությունն իրականացնում են անձնական տվյալների անվտանգության պահպանմանն ուղղված Յուքոմի քաղաքականությանը և ընթացակարգերին համապատասխան: Ձեր անձնական տվյալները պաշատպանելու նպատակով անձնական տվյալներ պարունակող տեղեկություն ստացող մեր բոլոր գործընկերների հետ կնքվող պայմանագրերը պարտադիր պարունակում են գաղտնի տեղեկատվության (այդ թվում անձնական տվյալների) բացահայտումն արգելող դրույթներ:
X. Համաձայնության գործողության ժամկետը
Սույն Ծանուցման ընդունմամբ տրված համաձայնության գործողության ժամկետը համապատասխանում է Յուքոմի և Ձեր միջև առկա իրավահարաբերությունների և/կամ պայմանագրային հարաբերությունների գործողության ժամկետին:
XI. Կապ մեզ հետ
Եթե Ձեզ մոտ Անձնական տվյալների մշակման մասին սույն ծանուցման կամ տվյալների գաղտնիության պաշտպանության մեր քաղաքականության հետ կապված առաջանան հարցեր, կապ հաստատեք Յուքոմի Զանգերի սպասարկման կենտրոնի հետ կամ գրեք հետևյալ հասցեներով.

PERSONAL DATA PROCESSING POLICY
Once You start using the Services of "UCOM" Closed Joint-Stock Company (hereinafter "Ucom" or the "Company" or "we" in all case forms) and/or enter into a subscription agreement with us, You consent to the processing of Your personal data, including requesting personal data by Ucom in accordance with the terms of this Personal Data Processing Policy (notice on personal data processing).
Ucom undertakes to protect and not to breach the confidentiality of Your personal data, including any information about the Services You use, their location, purpose, destination, volume and other technical conditions.
This notice on personal data processing (hereinafter the "Notice") describes the policy of Ucom on protection of personal data stated in the "General terms and conditions" of Ucom (hereinafter "GTC") and the method/procedure for processing such personal data. This Notice applies to any web page, product, software or service (hereinafter the "Services") associated with Ucom, unless a notice other than this is stated by Ucom in writing.
From time to time we may incorporate changes in this Notice. Therefore, we urge You to visit this website regularly to make sure that the changes are acceptable to you.
By using our Services You accept this Notice.
II. Lawful basis for processing personal data
Your personal data are processed on the basis of the provisions of the laws of the Republic of Armenia, including the provisions of the Laws of the Republic of Armenia “On personal data protection” and “On electronic communication”, the RA Government decision N 192-N dated 16/02/2017, the RA Public Services Regulatory Commission's decision N 285-N dated 08/07/2011, the Subscription Agreement being/having been concluded with You, the GTC acting as an integral part thereof and Your consent obtained as a result of acceptance of this Notice.
III. The list of personal data being processed, the method of collection of personal data and the list of actions to be performed in respect of personal data
Personal data processing is implementation of certain measures and actions by mechanical and (or) technical means, including personal data collection, entry, comparison, systematization, storage, transfer, correction, locking, update, modification, dissemination, destruction, depersonalization and blocking, use, study, other actions for achieving objectives defined by this Notice.
In order to use our Services, the person having such an intention is obliged to submit the personal data listed below substantiated by relevant documents:
For legal entities and private entrepreneurs:
a) representative's ID details, name, surname (patronymic), date of birth, registration and/or actual residence address;
b) representative's phone number.
For individuals:
a) ID details (passport, identification card, military ID, officer ID or other identity document stipulated by the laws of the Republic of Armenia) of an individual and his/her representative (if any), name, surname (patronymic), place and date of birth, registration and/or actual residence address;
b) phone number, e-mail address.
You are obliged to ensure the accuracy, relevance and reliability of the information provided and bear responsibility therefor.
Besides that, for the purpose of ensuring the principles of trustworthiness of personal data processing and the minimum involvement of entities, as well as for customer/subscriber service quality improvement and customer solvency assessment within the framework of Services, Ucom is entitled to apply to secondary sources, in particular the State Information System Operator, and to third persons authorized to collect credit history or to assess creditworthiness (such as credit bureau) for obtaining personal data from databases containing Your personal data mentioned below:
1. SSN;
2. ID details - serial number, date of issue, issuing authority, date of expiry, status (valid, invalid);
3. Name, surname, patronymic;
4. Registration address;
5. Date of birth; “UCOM” CJSC “Yerevan Plaza” business center 9 Surb G. Lusavorich str., Yerevan 0015, RA Website: www.ucom.am For support call 444 — from Ucom numbers, +374 (11) 444 444 — from other numbers E-mail: 444@ucom.am 3
6. Data on given person in the Compulsory Enforcement Service: existence of enforcement proceedings, existence of arrest, the date, the amount of the property seized, the amount of liability;
7. Information on existence of liability in financial organisations, amount of liability.
As far as we will process Your personal data in the minimum quantity necessary for fulfilling the purposes stipulated in Section IV, the personal data received from You will not be obtained from secondary sources.
IV. Purposes of processing Your personal data
Your personal data will only be processed in the context of the services provided by the Company. Your personal data can be processed for the following purposes:
1. provision of services, improving the quality of customer/subscriber service;
2. assessment of Your solvency;
3. verification of Your identity (identification);
4. verification and update of Your personal data;
5. implementation of debt collection measures;
6. sending information or promotional text or voice messages;
7. sending service provision or debt collection notices;
8. for other purposes stipulated in the Law of the Republic of Armenia “On electronic communication".
V. How long are Your data retained?
We periodically review the periods of retention of personal data in accordance with the requirements of the current legislation of the Republic of Armenia and the Company's policy.
Your personal data will be kept in our systems for the duration stipulated by Ucom's procedures and the laws of the Republic of Armenia.
VI. Who can access Your data?
You authorize Ucom to transfer Your personal data in the Republic of Armenia, as well as outside the territory of the Republic of Armenia to third parties listed below for the processing purposes, which carry out processing, storage and provision of personal data. Transfer of personal data outside the territory of the Republic of Armenia is carried out in accordance with requirements of Article 27 of the Law of the Republic of Armenia "On personal data protection".
For the purposes stipulated in Section IV of this Notice, we may provide Your personal data to the following persons (exchange personal data) only in the extent justified by those purposes and only in case of necessity.
1) State Information System Operator for obtaining other data on You defined by this Notice on the basis of the data provided by You;
2) third persons carrying out personal data processing, storage and provision of information on fulfilment of liabilities by debtors;
3) third persons having been entitled by Ucom to claim or recover under the judicial procedure the debt accumulated by the Subscriber for the Services provided;
4) partners, suppliers and service providers of Ucom engaged in the provision of services or conducting research relating to the activities of Ucom;
5) agents, dealers, distributors, franchisees or other service providers of Ucom engaged in the sale of Ucom products or services or other similar activities;
6) third parties authorized to collect credit history or assess creditworthiness;
7) shareholders, representative offices, branches, subsidiaries and affiliates of Ucom;
8) RA state authorities as stipulated by the laws of the Republic of Armenia.
VII. Destruction of Your personal data
Ucom to the extent possible avoids repetition of Your personal data and processes only necessary personal data that may be useful in achieving the purposes stipulated in Section IV of this Notice, as well as other data that should be stored pursuant to legislation of the Republic of Armenia. Other personal data are subject to destruction.
VIII. Your rights
You have the rights enshrined in the Law of the Republic of Armenia “On personal data protection”.
You have the right to withdraw Your consent to the processing of personal data. In this case, however, we cannot continue to provide Services to You.
You may at any time decide not to receive further promotional information by notifying Ucom theteof.
If You believe that Your personal data have been processed incorrectly or You have a complaint regarding the way Your personal data are processed, You have the right to file a complaint with Ucom. Within certain jurisdictions, You have the right to apply to Ucom for correcting or modifying Your personal data, if they are incorrect or must be updated. You also have to right to demand the deletion of Your personal data, however, due to legal requirements, other obligations and factors it is not always possible.
You may file a complaint with Ucom or data protection authority by specifying how, in Your opinion, data processiong by Ucom might have affected Your rights.
Data protection authority in the Republic of Armenia is:
Agency for protection of personal data of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
IX. Current safety measures for protecting Your personal data from loss, misuse or modification
We take steps to ensure the safety of Your personal data․
As soon as we receive Your data we make all efforts to ensure security thereof in our systems. Personal data storage system is a set of computer hardware and software. Our operating system consists of periodically updated elements ensuring contemporary safety rules. The system is installed on computer hardware located in our organization, which is protected from computer networks outside our organization and internet by net and protective net routers ensuring contemporary safety rules. System safety rules and personal data protection are constantly under control by employees of Ucom’s Informational Security Department.
Personal data are accessible only to those employees who need the said access to perform works aimed at achieving the purposes stipulated by Section IV. Documents containing personal data subject to archiving are subject to storage in the locked premises specially designed for archiving.
Our employees carry out their daily activities in accordance with Ucom's policies and procedures for observing safety of personal data. For the purpose of protecting Your personal data, the contracts concluded with all our partners receiving information containing personal data mandatorily include provisions prohibiting disclosure of confidential information (including personal data).
X. Validity period of the consent
The validity period of the consent given by accepting this Notice corresponds to the validity period of legal and/or contractual relationships between Ucom and You.
XI. Contact us
For any questions regarding this Notice on Personal Data Processing or our Data Protection Policy, please contact our Call Center or write to the following addresses: