Ucom-ը ներկայացավ Երևանում կայացած Career City Fest-ին՝ կիսվելով իր արժեքներով և կարիերայի հնարավորություններով
Ucom-ը մասնակցեց Երևանում կայացած Career City Fest-ին՝ ներկայացնելով իր կորպորատիվ մշակույթը, արժեքները և կարիերայի հնարավորությունները երիտասարդ մասնագետների և աշխատանք փնտրողների համար:
Career City Fest-ը համախմբել էր ավելի քան 100 առաջատար գործատուների։ Այն եզակի հարթակ է, որտեղ հանդիպում են ընկերություններն ու իրենց ապագա աշխատակիցները: Փառատոնի ընթացքում 40+ բանախոսներ ելույթ ունեցան՝ կիսվելով իրենց փորձով և խորհուրդներով: Growth Zone և Future Career Conf ծրագրերի ընթացքում տեղի են ունեցել ելույթներ և պանելային քննարկումներ՝ կարիերային առնչվող արդիական թեմաներով։ CCF բաթլների ժամանակ պրոֆեսիոնալ բանավեճեր են կազմակերպվել:
Ucom-ի տաղավարն առանձնացավ իր ջերմ մթնոլորտով և ինտերակտիվ մոտեցմամբ: Ընկերությունում առկա թափուր հաստիքներով հետաքրքրված այցելուները կարողացան խորհրդատվություն ստանալ դիմելու կարգի վերաբերյալ, նաև խորհուրդներ, թե ինչպես պատրաստվեն հարցազրույցին և պատասխանեն հաճախ տրվող հարցերին։ Միջոցառման մասնակիցներից շատերը հետաքրքրվում էին նաև պրակտիկայի հնարավորություններով և մասնագիտական զարգացման ծրագրերով։ Բացի այդ, բազմաթիվ այցելուներ մասնակցեցին Ucom-ի տաղավարում կազմակերպված ինտերակտիվ խաղերին:
«Career City Fest-ը հիանալի հնարավորություն էր մեզ համար՝ կիսվելու Ucom-ի մշակույթով և արժեքներով, ինչպես նաև անմիջականորեն շփվելու երիտասարդ մասնագետների հետ, որոնք փնտրում են իրենց կարիերայի ուղին: Մենք ձգտում ենք ստեղծել անմոռանալի փորձառություն և ցույց տալ, որ Ucom-ը ոչ միայն առաջատար հեռահաղորդակցության ընկերություն է, այլև գործատու, որը ներդրում է կատարում իր թիմի զարգացման և աճի մեջ», - նշեց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Որպես պատասխանատու ընկերություն` Ucom-ը շատ լուրջ է վերաբերվում ներքին մշակույթի զարգացմանն ու աշխատակիցների համար լավագույն և անվտանգ աշխատանքային պայմանների ստեղծմանը:

Ucom представил свои ценности и карьерные возможности на Career City Fest в Ереване
Ucom принял участие в Career City Fest, прошедшем в Ереване, где представил свою корпоративную культуру, ценности и карьерные возможности для молодых специалистов и соискателей.
Career City Fest объединила более 100 ведущих работодателей. Это уникальная платформа, где компании и их потенциальные будущие сотрудники могут встретиться. В рамках фестиваля более 40 спикеров выступили с докладами, делясь своим опытом и советами. В программах Growth Zone и Future Career Conf прошли выступления и панельные дискуссии на актуальные темы, связанные с карьерой. Также в рамках CCF Battles были организованы профессиональные дебаты.
Стенд Ucom выделялся своей теплой атмосферой и интерактивным подходом. Посетители, заинтересованные в вакансиях компании, смогли получить консультации по процессу подачи заявлений, а также советы о том, как подготовиться к собеседованию и отвечать на часто задаваемые вопросы. Многие участники мероприятия также интересовались возможностями стажировки и программами профессионального развития. Кроме того, множество посетителей приняли участие в интерактивных играх, организованных сотрудниками компании.
«Career City Fest стал для нас прекрасной возможностью поделиться культурой и ценностями Ucom, а также напрямую пообщаться с молодыми специалистами, которые ищут свой карьерный путь. Мы стремились создать незабываемый опыт и показать, что Ucom — это не только ведущая телекоммуникационная компания, но и работодатель, который инвестирует в развитие и рост своей команды», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Как ответственная компания, Ucom уделяет большое внимание развитию внутренней культуры и созданию лучших и безопасных условий труда для своих сотрудников.