Ucom-ը միանում է «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումին
Ucom-ը, լինելով նորարարական և տեխնոլոգիաների ոլորտում կրթական ծրագրերի ակտիվ աջակից, հայտարարում է «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումին միանալու մասին։
«Մարզերի երեխաները մարզերում» կազմակերպության կողմից անցկացվող միջոցառումը տեղի կունենա մարտի 29-ին Տաշիրի մշակույթի կենտրոնում։
Ոչ միայն Ucom-ն աջակցում է միջոցառման կազմակերպմանը, այլ նաև ընկերության աշխատակիցներն ակտիվորեն մասնակցում են աշխատանքներին՝ որպես մենթոր, պանելային քննարկման մոդերատոր և այլն։
Այս նախաձեռնության նպատակն է ստեղծել հարթակ, որտեղ մարզերում ապրող տաղանդավոր երեխաները հնարավորություն կունենան ներկայացնել իրենց եզակի փորձառությունն ու հաջողությունները՝ ոգեշնչելով ինչպես հասակակիցներին, այնպես էլ ավագ սերնդին։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է լինել այս ֆորումի մի մասը և կիսվել մեր փորձով։ Բայց նաև ուրախ ենք լսել երիտասարդների գաղափարները, քանի որ հաճախ նրանք ավելի բաց են փոփոխությունների նկատմամբ։ Մենք Ucom-ում միշտ պատրաստակամ ենք աջակցելու նման նախաձեռնությունների Հայաստանի տարբեր մարզերում՝ երիտասարդների գաղափարները լսելի դարձնելու և զարգացնելու համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«ՄԵՄ-ը միշտ առաջնահերթություն է տվել մարզերում ապրող երիտասարդների ինքնադրսևորմանն ու զարգացմանը։ Այս ֆորումը ևս մեկ կարևոր քայլ է՝ նրանց համար հնարավորություններ ստեղծելու, որպեսզի իրենց ձայնը լսելի լինի նաև իրենց համայնքներից դուրս։ Իսկ համագործակցությունը և համախմբվածությունը մեր հաջողության բանալին են։ Ucom-ի նման գործընկերների ներգրավվածությունը ցույց է տալիս, որ բիզնեսը, հասարակական հատվածը և համայնքները կարող են միավորվել՝ հանուն երիտասարդների զարգացման», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։
Ֆորումը, որը կհամախմբի 500 կրտսեր և ավագ սերնդի ներկայացուցիչների, երիտասարդներին հնարավորություն կտա փոխանակվել փորձով Հայաստանի առաջատար մասնագետների, գործարարների և մտավորականների հետ։
Նշենք, որ մարզային ֆորումի ընթացքում սպասվում են ելույթներ պատանի խոսնակների կողմից, հարցուպատասխան սեսիաներ, ցուցադրություններ, համագործակցային կապերի ստեղծում, պանելային քննարկում, և վերջում՝ եզրափակիչ համերգ՝ օրը տոն դարձնելու նպատակով։
Երիտասարդների թվային և տեխնոլոգիական կրթությունը մեծ տեղ է զբաղեցնում Ucom-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում։ Այս միջոցառման աջակցությունը նաև համապատասխանում է ընկերության այն մոտեցմանը, ըստ որի երիտասարդներին անհրաժեշտ է հնարավորություններ տրամադրել սովորելու, զարգանալու և իրենց գաղափարներով ու նախաձեռնություններով տարբեր ոլորտներում փոփոխություններ առաջարկելու համար։

Ucom присоединяется к региональному форуму «ДемАрДем: Диалог поколений»
Ucom, являясь активным сторонником образовательных программ в сфере инноваций и технологий, объявляет о присоединении к региональному форуму «ДемАрДем: Диалог поколений».
Мероприятие, организованное общественной организацией «Дети регионов», состоится 29 марта в Культурном центре города Ташир.
Компания Ucom не только поддерживает организацию мероприятия, но также сотрудники компании активно участвуют в форуме в качестве наставников, модераторов панельных дискуссий и т. д.
Цель инициативы – создать площадку, благодаря которой талантливые дети из регионов, получат возможность представить свой уникальный опыт и успехи, вдохновляя как своих сверстников, так и старшее поколение.
«Для нас большая честь быть частью этого форума и делиться своим опытом. Кроме того, мы рады послушать идеи молодых людей, поскольку они часто более открыты для перемен. Мы в Ucom всегда готовы поддержать подобные инициативы в разных регионах Армении, чтобы идеи молодых людей были услышаны и развиты», – сказал Ральф Йирикян, генеральный директор Ucom.
«MEM всегда отдавала приоритет самовыражению и развитию молодых людей, живущих в регионах. Этот форум – еще один важный шаг на пути к созданию возможностей, чтобы их голоса были услышаны за пределами их общин. Сотрудничество и солидарность – ключи к нашему успеху. А участие таких партнеров, как Ucom, показывает, что бизнес, государственный сектор и общины могут объединиться, чтобы обеспечить развитие молодых людей», – сказал Арамаис Маргарян, руководитель общественной организации «Дети регионов».
Форум, в котором примут участие 500 представителей разных поколений, предоставит молодым людям возможность обменяться опытом с ведущими специалистами, бизнесменами и интеллектуалами Армении.
В рамках форума пройдут выступления молодых спикеров, сессии вопросов и ответов, выставки, нетворкинг, панельная дискуссия и, наконец, финальный концерт, который превратит этот день в праздник.
Цифровое и технологическое образование молодежи является одним из основных компонентов программ корпоративной социальной ответственности Ucom. Поддержка этого мероприятия также соответствует обязательству компании предоставлять молодым людям возможности учиться, развиваться и вносить изменения посредством своих идей и инициатив.