Ucom-ն աքսելերացնում է իր թվային փոխակերպումը՝ ներդնելով Cerillion-ի նորարար համակցված հարթակը
Շարունակելով ընկերության գործընթացները թվայնացնելու իր հավակնոտ ծրագիրը՝ Ucom-ը հայտարարում է Cerillion-ի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին։ Cerillion-ը գլոբալ առաջատար է՝ հեռահաղորդակցության ընկերությունների համար օպերացիոն և բիզնես թվային համակարգերի (OSS/BSS) մշակման ոլորտում։
Այս համակարգը թույլ է տալու Ucom-ին իր ծառայություններն ու հաճախորդների տվյալներն ինտեգրել միասնական համակցված համակարգում, ինչը կբարձրացնի ընկերության արդյունավետությունը՝ միաժամանակ հաճախորդներին տրամադրելով կայուն և անհատականացված փորձառություն՝ բոլոր ծառայություններից օգտվելու դեպքում։ Արհեստական բանականությամբ համակարգվող թվային այս լուծումը կարագացնի նոր պրոդուկտների մշակումը՝ Ucom-ի առաջարկներն դարձնելով ավելի ճկուն և հաճախորդների կարիքներին համապատասխան։
Բրիտանական Cerillion ընկերությունն այս նպատակների համար ընտրվել է երկար ուսումնասիրություններից հետո` հնարավոր լավագույն համակարգը ներդնելու համար Ucom-ը գնահատել է ոլորտում գործող հիմնական ընկերությունների մշակած պրոդուկտները։
«Ես ողջունում եմ Ucom-ի և Cerillion-ի միջև այս համաձայնագիրը՝ որպես նշանակալի առաջընթաց Հայաստանի թվային հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքի զարգացման գործում։ Այս ուղենշային գործարքն օգնում է պայմաններ ստեղծել հետագա տեխնոլոգիական նորարարությունների, հանրային ծառայությունների բարելավման և ավելի արդյունավետ տնտեսական աճի համար: Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը որպես ռազմավարական առաջնահերթություն է սահմանել ապագայի հեռահաղորդակցությունը: Ես իսկապես ուրախ եմ, որ բրիտանական ընկերությունն առանցքային դեր է խաղում՝ օգնելով Հայաստանին հասնելու իր հավակնություններին որպես առաջատար տեխնոլոգիական կենտրոն», - ասել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերը։
«Հավատարիմ մնալով մեր աճի ու թվային փոխակերպման հավակնոտ ռազմավարությանը, ինչպես նաև մեր մոտեցումների առանցքում ունենալով հաճախորդամետությունը՝ մենք մեծ քայլ ենք անում առաջ՝ արդիականացնելով մեր կառավարման համակարգերի ծրագրային ապահովումը։ Այս միասնական հարթակը մեզ թույլ կտա հաճախորդների բոլոր գործողությունները միավորել մեկ առանցքային համակարգում, ինչի շնորհիվ մենք ավելի ճկուն կլինենք հաճախորդների կարիքները բավարարելու հարցում։ Ստանալով ավելի մեծ վերահսկողություն և ճկունություն մեր գործողություններում՝ մենք տրամադրված ենք ավելի արագ, ճշգրիտ և վստահելի ծառայություններ տրամադրել։ Մեր վերջնական նպատակն է համոզվել, որ մեր յուրաքանչյուր բաժանորդ վայելում է անհատականացված և արտակարգ փորձառություն», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մենք շատ ոգևորված ենք Ucom-ին դիմավորել որպես կարևոր նոր հաճախորդ և որպես մեր առաջին հաճախորդը կովկասյան տարածաշրջանում։ Սա նոր փուլի մեկնարկ է և շատ ոգևորիչ քայլ՝ մեր գլոբալ զարգացման ճանապարհին, և մենք հպարտ ենք, որ Ucom-ն ընտրել է հենց Cerillion-ին՝ իր աճին ու նորարար լուծումներ ներդնելուն օժանդակելու համար։ Մենք ամբողջական նվիրումով կառուցելու ենք երկարատև համագործակցություն, որը կայուն արժեք է ստեղծելու։ Մենք անհամբեր սպասում ենք մեր սերտ համագործակցությանը՝ Ucom-ի ռազմավարական նպատակներին հասնելու համար», - նշել է Cerillion-ի գլխավոր տնօրեն Լուի Հոլը։
Ucom-ն առաջարկում է իր հաճախորդներին 4G+ և 5G շարժական ցանցեր, նաև ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետի ցանց ու IP հեռուստատեսություն՝ տրամադրելով ծառայությունների համակցված պորտֆոլիո թե՛ անհատ և թե՛ բիզնես հաճախորդների համար։

Ucom ускоряет свою цифровую трансформацию с помощью инновационной конвергентной платформы Cerillion
В рамках своей амбициозной программы цифровизации, направленной на улучшение абонентского опыта, Ucom объявляет о сотрудничестве с компанией Cerillion — глобальным лидером в области систем операционной и бизнес-поддержки (OSS/BSS) для телекоммуникационных компаний.
Новое решение позволит Ucom объединить услуги и клиентские данные в единую конвергентную систему. Это повысит эффективность работы компании и обеспечит положительный персонализированный клиентский опыт. Основанная на искусственном интеллекте цифровая платформа ускорит запуск новых продуктов и сделает предложения Ucom более адаптивными к изменяющимся потребностям клиентов.
Британская компания Cerillion была выбрана после тщательного анализа рынка, в ходе которого Ucom изучил предложения ключевых поставщиков отрасли.
«Я приветствую это соглашение между Ucom и Cerillion как значительный шаг вперед в развитии цифровой телекоммуникационной инфраструктуры Армении. Эта важное сотрудничество поможет создать условия для дальнейших технологических инноваций, повышения качества общественных услуг и более активного экономического роста. Правительство Великобритании определило телеком будущего в качестве стратегического приоритета. Я действительно рад, что именно британская компания играет ключевую роль в поддержке Армении в достижении ее амбиций в качестве технологического центра», - сказал Джон Галлагер, посол Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения.
«Мы придерживаемся своей амбициозной стратегии роста и цифровой трансформации, неизменно фокусируясь на клиентоориентированности. Внедряя это передовое программное обеспечение, мы делаем значительный шаг вперед, объединяя все клиентские взаимодействия в рамках одной системы. Это позволит нам быть более гибкими и оперативными в адаптации к меняющимся запросам клиентов. Благодаря новому уровню контроля и гибкости в наших операциях, мы намерены повысить точность, скорость и надежность наших услуг, создавая исключительный клиентский опыт», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Мы рады приветствовать Ucom как очень важного нового клиента и нашего первого клиента в Кавказском регионе. Это важная веха в нашем глобальном развитии, и мы гордимся, что Ucom выбрал Cerillion для поддержки своего роста и внедрения инноваций. Мы полностью привержены построению долгосрочного партнерства, которое будет приносить ценность, и с нетерпением ждем совместной работы над достижением стратегических целей Ucom», — отметил генеральный директор Cerillion Луи Холл.
Ucom предоставляет своим клиентам услуги на базе мобильных сетей 4G+ и 5G, фиксированной широкополосной связи и IP-телевидения, предлагая комплексный портфель услуг как для физических, так и для корпоративных клиентов.