Նոր առաջարկ 5G ցանց ունեցող քաղաքներում Ucom-ին միացողների համար
2024 թ-ի ընթացքում Ucom-ն իրականացրել է ցանցերի արդիականացման աննախադեպ աշխատանքներ, որոնց արդյունքում Հայաստանի մարզային 28 քաղաքներում, Բագրատաշենի սահմանային անցակետում և Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթում արդեն հասանելի է 5G ժամանակակից ցանցը։
Այդ կապակցությամբ, մարտի 21-ից մինչև մայիսի 31-ը հատուկ ակցիայի շրջանակում 5G ցանց ունեցող քաղաքների Ucom-ի վաճառքի և սպասարկման կենտրոններում նոր SIM քարտեր ձեռք բերելիս բաժանորդները կկարողանան օգտվել ավելի արագ և կայուն կապից, ինչպես նաև կստանան 100 ԳԲ ինտերնետ՝ 6 ամսվա ընթացքում օգտագործելու համար։
Առաջարկից կարող են օգտվել Next Level, Level Up, Unity սակագնային պլաններին միացող նոր բաժանորդները, որոնք միացման պահին սակագնային պլանով նախատեսված ինտերնետի ծավալի հետ միասին անվճար կստանան լրացուցիչ 100 ԳԲ փաթեթ։
«Մենք քրտնաջան աշխատել ենք՝ մարզային քաղաքներում կառուցելու այս ժամանակակից, կայուն և ապահով ցանցը։ Դրա միակ նպատակը ավելի որակյալ և ժամանակակից պահանջներին համապատասխան կապի ծառայություններ մատուցելն է։ Որպես բաժանորդամետ ընկերություն՝ մենք ցանկանում ենք, որ մեր սիրելի բաժանորդները լիարժեքորեն օգտվեն և վայելեն այս նոր ցանցի ընձեռած հնարավորությունները», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
5G ինտերնետից կարող են օգտվել շարժական կապի կանխավճարային, հետվճարային և կորպորատիվ սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները (բացառությամբ շարժական ինտերնետի սակագնային պլանների)՝ 5G ցանցի հետ համատեղելի, iOS և մի շարք Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնով:
Նշենք, որ Ucom ցանցերի արդիականացումն ու ընդլայնումը շարունակվում է նաև այս տարի։ Նոր արդյունքների մասին ընկերությունը պարբերաբար տեղեկացնում է հանրությանը։ Ֆիքսված և շարժական կապին հասանելիություն ունեցող քաղաքների ցանկի, ինչպես նաև 5G ցանցի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել ընկերության պաշտոնական կայքում։

Новое предложение для новых абонентов, которые  присоединятся к Ucom в городах с сетью 5G
В течение 2024 года Ucom провел беспрецедентную работу по модернизации сети, благодаря чему в 28 региональных городах Армении, на пограничном пункте Баграташен и в курорте Майлэр Маунтин Резорт уже доступна современная сеть 5G.
В связи с этим, с 21 марта по 31 мая в рамках специальной акции все новые абоненты, которые  будут приобретать новые SIM-карты в центрах продаж и обслуживания Ucom в городах с сетью 5G, смогут пользоваться более быстрой и стабильной связью, а также получат 100 ГБ интернета для использования в течение 6 месяцев.
Предложение доступно новым абонентам, подключающимся к тарифным планам Next Level, Level Up и Unity. При подключении они получат дополнительный бесплатный пакет 100 ГБ сверх объема интернета, предусмотренного их тарифом.
«Мы упорно трудились, чтобы построить современную, стабильную и безопасную сеть в региональных городах. Наша единственная цель – предоставлять более качественные услуги связи, соответствующие современным требованиям. Как клиентоориентированная компания,  мы хотим, чтобы наши дорогие абоненты могли в полной мере использовать и наслаждаться возможностями этой новой сети», – сказал генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Интернетом 5G могут пользоваться все абоненты предоплатных, постоплатных и корпоративных тарифных планов мобильной связи (за исключением тарифов только для мобильного интернета) при наличии смартфона, совместимого с сетью 5G и работающего на iOS или ряде операционных систем Android.
Отметим, что модернизация и расширение сетей Ucom продолжаются и в этом году. Компания регулярно информирует общественность о новых результатах. Список городов с доступом к фиксированной и мобильной связи, а также более подробную информацию о сети 5G можно найти на официальном сайте компании.