Ucom-ը և Իմփաքթ Հաբ Երևանը հայտարարում են «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մեկնարկի մասին
Ucom ընկերությունը և Իմփաքթ Հաբ Երևանը հայտարարում են համատեղ «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մեկնարկի մասին
Այս նոր նախաձեռնությունը կոչված է աջակցելու վաղ փուլի ստարտափ նախագծերին, որոնք տեխնոլոգիան միավորում են բնապահպանական լուծումների հետ՝ նպատակ ունենալով խթանել նորարարությունն ու կայունությունը Հայաստանում:
Միջոցառման պաշտոնական բացումը տրվեց հուլիսի 22-ին Իմփաքթ Հաբ Երևանում՝ մեկնարկելով հայտերի ընդունման գործընթացի սկիզբը, որը բաց կլինի մինչև ս.թ. օգոստոսի 12-ը։
Ucom-ի վեցամսյա ֆելլոուշիփ ինկուբացիոն ծրագիրը մշակվել է տեխնոլոգիաները բնապահպանական կայունության հետ զուգակցող սկսնակ նախագծերը զարգացնելու և հզորացնելու համար։ Ծրագիրը եզակի հարթակ է տրամադրում սկսնակ ձեռնարկատերերին և նորարարներին՝ իրենց գաղափարներն ազդեցիկ լուծումների վերածելու համար:
Հինգ թիմեր կընտրվեն՝ զարգացնելու իրենց գաղափարները: Վերջիններիս նաև կտրամադրվի գաղափարի վավերացում և կատարելագործում, սեմինարներ, մենթորություն, փորձագետների խորհրդատվական ծառայություններ, Իմփաքթ Հաբ Երևանի անդամակցություն, ցանցային հնարավորություններ և տեսանելիության բարձրացում:
Իմփաքթ Հաբ Երևանի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը իր ոգևորվածությունը հայտնեց նոր գործընկերության վերաբերյալ՝ ասելով. «Իմփաքթ Հաբ Երևանում մենք հավատում ենք, որ ապագան կանաչ է, այդ իսկ պատճառով կանաչ տնտեսությունը մեր կարևոր ուղղությունն է: Մենք ոգևորված ենք, որ հնարավորություն ունենք համագործակցելու Ucom-ի հետ այս կանաչ ինովացիոն ստարտափների ինկուբացիոն նախագծի շուրջ: Համոզված ենք, որ հայկական ստարտափները հանդես կգան կրեատիվ կանաչ լուծումներով»։
«Մենք շատ գոհ ենք այս համագործակցությունից, քանի որ այն լիովին համահունչ է մեր քաղաքականությանը, որը ենթադրում է կանաչ տեխնոլոգիաներ, մարզային համայնքների աջակցություն և նորարարական լուծումներ: Այս ծրագրի միջոցով լիահույս ենք, որ մեր մասնակիցները կկարողանան իրականացնել իրենց գաղափարները և դրական ազդեցություն ունենալ համայնքների վրա», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Լավագույն գաղափարը ծրագրի ավարտին կստանա 500 000 դրամ դրամական մրցանակ, որը հնարավորություն կտա խթանել իրենց գործունեությունը և առավելագույնի հասցնել վերջիններիս դրական սոցիալական ազդեցությունը:

Ucom и Impact Hub Yerevan объявляют о запуске совместной инкубационной программы для стартапов
Impact Hub Yerevan в партнерстве с Ucom объявляют о запуске инкубационной программы Ucom. Инициатива призвана на ранней стадии поддержать стартап-проекты, объединяющие технологии с экологическими решениями. Цель проекта – оказать содействие инновациям и устойчивому развитию в Армении.
Официальный запуск проекта состоялся 22 июля в офисе Impact Hub Yerevan, ознаменовав начало срока подачи заявок, который продлится до 12 августа.
Шестимесячная инкубационная программа создана, чтобы помочь начинающим стартапам интегрировать технологии в обеспечение экологической устойчивости. Программа предоставляет начинающим предпринимателям и новаторам уникальную платформу для воплощения их идей в эффективные решения.
Для инкубации будут выбраны пять участников, для которых будет проведена валидация и коррекция идей, организованы семинары, предоставлены наставники. Команды также получат экспертные консультации, членство в Impact Hub Yerevan, возможности для нетворкинга и повышение узнаваемости.
Геворг Погосян, генеральный директор Impact Hub Yerevan, выразил энтузиазм по поводу нового партнерства: «В Impact Hub Yerevan мы верим, что будущее за зелеными технологиями, поэтому зеленая экономика является для нас важным направлением. Мы очень рады, что у нас есть возможность стать партнером Ucom в этом инкубационном проекте для стартапов, работающих над зелеными инновациями. Мы уверены, что армянские стартапы предложат креативные экологические решения».
«Мы очень рады этому сотрудничеству, поскольку оно идеально сочетается с нашей нацеленностью на зеленые технологии, поддержку региональных сообществ и современные инновации. Мы надеемся, что благодаря этому проекту участники смогут реализовать свои идеи и оказать положительное влияние на свои общины», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
По итогам проекта лучшая идея получит денежную награду в размере 500 000 драмов, что позволит им расширить свою деятельность и максимизировать положительный социальный эффект.