Ucom-ը և Իմփաքթ Հաբ Երևանը հայտարարում են «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մեկնարկի մասին
Ucom ընկերությունը և Իմփաքթ Հաբ Երևանը հայտարարում են համատեղ «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մեկնարկի մասին
Այս նոր նախաձեռնությունը կոչված է աջակցելու վաղ փուլի ստարտափ նախագծերին, որոնք տեխնոլոգիան միավորում են բնապահպանական լուծումների հետ՝ նպատակ ունենալով խթանել նորարարությունն ու կայունությունը Հայաստանում:
Միջոցառման պաշտոնական բացումը տրվեց հուլիսի 22-ին Իմփաքթ Հաբ Երևանում՝ մեկնարկելով հայտերի ընդունման գործընթացի սկիզբը, որը բաց կլինի մինչև ս.թ. օգոստոսի 12-ը։
Ucom-ի վեցամսյա ֆելլոուշիփ ինկուբացիոն ծրագիրը մշակվել է տեխնոլոգիաները բնապահպանական կայունության հետ զուգակցող սկսնակ նախագծերը զարգացնելու և հզորացնելու համար։ Ծրագիրը եզակի հարթակ է տրամադրում սկսնակ ձեռնարկատերերին և նորարարներին՝ իրենց գաղափարներն ազդեցիկ լուծումների վերածելու համար:
Հինգ թիմեր կընտրվեն՝ զարգացնելու իրենց գաղափարները: Վերջիններիս նաև կտրամադրվի գաղափարի վավերացում և կատարելագործում, սեմինարներ, մենթորություն, փորձագետների խորհրդատվական ծառայություններ, Իմփաքթ Հաբ Երևանի անդամակցություն, ցանցային հնարավորություններ և տեսանելիության բարձրացում:
Իմփաքթ Հաբ Երևանի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը իր ոգևորվածությունը հայտնեց նոր գործընկերության վերաբերյալ՝ ասելով. «Իմփաքթ Հաբ Երևանում մենք հավատում ենք, որ ապագան կանաչ է, այդ իսկ պատճառով կանաչ տնտեսությունը մեր կարևոր ուղղությունն է: Մենք ոգևորված ենք, որ հնարավորություն ունենք համագործակցելու Ucom-ի հետ այս կանաչ ինովացիոն ստարտափների ինկուբացիոն նախագծի շուրջ: Համոզված ենք, որ հայկական ստարտափները հանդես կգան կրեատիվ կանաչ լուծումներով»։
«Մենք շատ գոհ ենք այս համագործակցությունից, քանի որ այն լիովին համահունչ է մեր քաղաքականությանը, որը ենթադրում է կանաչ տեխնոլոգիաներ, մարզային համայնքների աջակցություն և նորարարական լուծումներ: Այս ծրագրի միջոցով լիահույս ենք, որ մեր մասնակիցները կկարողանան իրականացնել իրենց գաղափարները և դրական ազդեցություն ունենալ համայնքների վրա», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Լավագույն գաղափարը ծրագրի ավարտին կստանա 500 000 դրամ դրամական մրցանակ, որը հնարավորություն կտա խթանել իրենց գործունեությունը և առավելագույնի հասցնել վերջիններիս դրական սոցիալական ազդեցությունը:

Ucom and Impact Hub Yerevan jointly announce the launch of the Ucom Fellowship Incubation Program
Impact Hub Yerevan, in partnership with Ucom, is thrilled to announce the launch of the Ucom Fellowship Incubation Program. This brand new initiative is designed to support early-stage projects that merge technology with environmental solutions, aiming to foster innovation and sustainability in Armenia.
The official launch event took place on July 22 at Impact Hub Yerevan, marking the opening of the application period, which will run until August 12.
The six-month Ucom Fellowship Incubation Program is crafted to nurture and empower early-stage projects that integrate technology with environmental sustainability. The program provides a unique platform for budding entrepreneurs and innovators to transform their ideas into impactful solutions.
Five participants will be selected to develop their ideas, benefiting from idea validation and refinement, workshops, mentorship, expert consultation services, Impact Hub Yerevan membership, networking opportunities as well as increased visibility.
Gevorg Poghosyan, CEO of Impact Hub Yerevan, expressed enthusiasm for the new partnership: “At Impact Hub Yerevan we believe that the future is green, that is why the green economy is an important focus of ours. We are thrilled that we have the opportunity to partner with Ucom for this green innovation startup incubation project. We are sure Armenian startups will come up with creative green solutions.”
“We are very happy with this collaboration because it perfectly aligns with our passion for green technologies, support for regional communities, and modern innovations. Through this project, we hope our participants will be able to implement their ideas and bring a positive impact to their communities,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The best idea will receive a financial award of 500,000 AMD at the end of the project enabling them to boost their operations and maximize their positive social impact.