Ucom-ը ուսանողական ծրագիր է անցկացնում ամառային արձակուրդի ընթացքում
Ucom-ը գործարկել է ուսանողական ծրագիր, որի շրջանակում բուհերի 2-րդ և 3-րդ կուրսերի ուսանողները կարող են արձակուրդի շրջանում պրակտիկա անցնել ընկերությունում։
Ծրագրի շրջանակներում ուսանողները մասնակցելու են մասնագիտական հմտությունների զարգացմանն ուղղված դասընթացների և պրակտիկա են անցնելու ընկերության վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում կամ զանգերի կենտրոնում։
Ծրագրի տևողությունը 1 ամիս է, որի համար սահմանված է խրախուսական պարգևավճար՝ 78.000 դրամ։
«Մեր UGeneration նախագիծը շատ առանձնահատուկ է մեզ համար, քանի որ կապված չէ մեր ամենօրյա գործունեության հետ, այլ թույլ է տալիս շփվել մեր երիտասարդների հետ, որոնք շուտով մուտք են գործելու աշխատաշուկա, ճանաչել նրանց, պատկերացնել, ինչ արժեքներով ու մտածելակերպով աշխատակիցներ են շուտով համալրելու մեր շարքերը։ Մյուս կողմից ուսանողներին այն թույլ կտա պրակտիկ hմտություններ ձեռք բերել, բիզնես մտածելակերպ զարգացնել, մասնագիտական ընտրության հարցում կողմնորոշվել և ոլորտի առաջատար մասնագետների հետ շփվել։ Վստահ եմ, սա շատ փոխշահավետ նախաձեռնություն է», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ծրագրին մասնակցելու համար կարելի է դիմել այստեղ։
Նշենք, որ ծրագիրը հաջողությամբ ավարտելու դեպքում ուսանողները կարող են ստանալ ճկուն գրաֆիկով աշխատանքի առաջարկ։

Ucom has launched a student program, where students in their 2nd and 3rd years of studies at the university can intern in the company during the summer holiday.
Within the framework of the program, students will participate in courses aimed at developing professional skills and will intern in the company's sales and service offices or call center.
The program lasts for one month, with an incentive payment of 78,000 drams.
"Our UGeneration project is very special for us, because it is not related to our daily activities, but allows us to communicate with our young people who will soon enter the labor market, to get to know them, to imagine the values and mindsets of employees who will soon join our ranks. On the other hand, it will allow students to acquire practical skills, develop a business mentality, orientate themselves in the matter of professional choice and communicate with leading experts in the field. I'm sure this is a very mutually beneficial initiative," said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
To participate in the program, students can apply here.
It should be noted that upon successful completion of the program, participants can receive a job offer with a flexible schedule.