Ucom ընկերության գլխավոր տնօրենը խոսել է անձնային աճի և կառավարման որակի մասին
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ է ունեցել «Երեֆան» բիզնես միջոցառմանը, որի ընթացքում իրենց ոլորտում հաջողած մասնագետները ներկայացրին բիզնես տրանսֆորմացիայի ամենահիշարժան օրինակները՝ անդրադառնալով բիզնեսի հիմնական գործառույթներին, ինչպիսիք են՝ օպերացիոն մենեջմենթ, մարքեթինգ, ֆինանսներ, մարդկային ռեսուրսներ, վաճառք։
Պարոն Յիրիկյանի ելույթը նվիրված է եղել «Անձնային աճը և զարգացումը՝ որպես արդյունավետ ղեկավար դառնալու գրավական» թեմային, որի շրջանակներում նա ներկայացրել է, թե ինչպես կարող է ղեկավարն, իր թիմին ոգեշնչելով, օրինակ ծառայելով և ընկերության արժեքները տարածելով, ապահովել թիմի արդյունավետությունն ու մշտական զարգացումը։
«Բոլորը գիտեն, որ լավ ղեկավարը պիտի լինի իր ոլորտի գիտակ մասնագետ ու փորձառու կառավարիչ, կարողանա աշխատանքը ճիշտ բաշխել։ Բայց, կարծում եմ, պետք է ավելի հաճախ քննարկենք, թե ինչպես կարող է ղեկավարն իր անձնային որակներով ու արժեքներով ոգեշնչել իր աշխատակիցներին, տարածել առողջ մտածելակերպն ու էթիկայի բարձր նորմերը, ինչը միշտ լավ է անդրադառնում ընկերության բոլոր ցուցանիշների վրա», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նշենք, որ միջոցառումը կազմակերպել է «Թարգեթինգ» ընկերությունը՝ նպատակ ունենալով քննարկել տնտեսական գործունեության հնարավորություններն ու հեռանկարները։
«Անչափ ոգևրված ենք, որ այսօր հաջողվեց ստեղծել մի հարթակ, որը ոչ միայն համախմբեց 200-ից ավել գործարարների ու փորձառու մենեջերների, այլև հնարավորություն ընձեռեց Ռալֆ Յիրիկյանի նման բարձրակարգ փորձագետներին իրենց գիտելիքներն ու փորձը կիսել հայ գործարար համայնքի հետ։ Վստահ եմ, որ այսօրվա ելույթներն ու քննարկումները լուրջ խթան կհանդիսանան հայկական բիզնես էկոհամակարգի զարգացման համար՝ բացահայտելով նոր հնարավորություններ ու լուծումներ, որոնք կարող են իրական բեկում մտցնել մեր բիզնես միջավայրում և ոչ միայն»,- ասել է «Թարգեթինգ» ընկերության տնօրեն Գոռ Կարապետյանը:

Ralph Yirikian gave a speech at the Yerefun business event, during which successful professionals in their field presented the most memorable examples of business transformation, addressing the main functions of business, such as operations management, marketing, finance, human resources, sales.
Mr. Yirikian's speech was dedicated to the topic "Personal growth and development as a key to becoming an effective leader", in the framework of which he presented how a leader can ensure the team's efficiency and constant development by inspiring his team, serving as an example and spreading the company's values.
"Everyone knows that a good leader should be knowledgeable and an experienced manager and they need to be able to delegate the work correctly. But, I think, we should discuss more often how the leader can inspire their employees with their personal qualities and values, spread healthy thinking and high ethical standards, which always has a good impact on all the company's indicators,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
It is worth mentioning that the event was organized by "Targeting" company with the aim of discussing the possibilities and perspectives of economic activities.
"We are extremely excited to have created a platform that not only brought together more than 200 businessmen and experienced managers, but also provided an opportunity for high-level experts like Ralph Yirikian to share his knowledge and experience with the Armenian business community. I am confident that today's speeches and discussions will be a serious stimulus for the development of the Armenian business ecosystem, revealing new opportunities and solutions that can make a real breakthrough in our business environment and not only," said Gor Karapetyan, Director of Targeting Company.