Ucom-ի գլխավոր տնօրենը մասնակցել է Առաջնորդության դպրոցի ավարտական միջոցառմանը
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել և ելույթով է հանդես եկել Առաջնորդության դպրոցի Առաջնորդության զարգացման 2023-2024 թթ. դասընթացի ավարտական միջոցառմանը։
Առաջնորդության զարգացման 2023-2024 թթ. դասընթացի մասնակից ուսանողները ստացել են առաջնորդությանը վերաբերող կարևոր գիտելիքներ ու փորձառություններ, այդ թվում՝ առաջնորդության հիմնարար սկզբունքներ, արդյունավետ կարիերա և գործարար կապեր, բիզնեսի ինովացիոն զարգացում, թիմային աշխատանք, հաղորդակցություն և բանակցություններ։
Նրանց համար դասախոսություններով են հադես եկել և իրենց փորձով կիսվել տարբեր գործարարներ ու բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, դեսպաններ և հանրային գործիչներ Հայաստանից ու այլ երկրներից։ Ուսանողները նաև կատարել են ուսումնասիրություններ և մշակել ու իրականացրել սեփական նախագծեր։
«Իրական առաջնորդ լինելը միշտ բարդ ու պատասխանատու է, քանի որ կառավարչից բացի առաջնորդը պիտի նաև լինի ընկերության արժեքների կրող և ջատագով, նա պիտի օրինակ ծառայի բոլորի համար, նաև պիտի այնպիսի մթնոլորտ ստեղծի, որ ցանկացած աշխատակից կարողանա օգտակար առաջարկներով հանդես գա ու իրականացնի դրանք։ Դուք էլ, որպեսզի դառնաք լավ առաջնորդներ պիտի չվախենաք ստեղծագործ, հետևողական ու վստահ լինել ձեր աշխատանքի մեջ», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Առաջնորդության դպրոցը կարևորում է գործնական բիզնես գիտելիքների և փորձառության փոխանցումը ապագայամետ երիտասարդներին։ Վստահ ենք, որ պարոն Յիրիկյանի և Առաջնորդության Դպրոցի մյուս անձնվեր դասախոսների տեսլականներին, վերլուծություններին ու փորձառություններին հաղորդակցումը կարևոր ազդեցություն կունենա մասնակիցների գալիք ձեռքբերումների և Հայաստանի զարգացման գործում», - ասել է Առաջնորդության դպրոցի հիմնադիր նախագահ Սամվել Մովսիսյանը։
Առաջնորդության դպրոց հիմնադրամը գործում է 2009 թվականից։ Կազմակերպության առաքելությունն է տեղական և միջազգային կայացած գործիչների, տեսաբանների ու կազմակերպությունների համագործակցությամբ աջակցել ապագա նորարար բիզնես առաջնորդների զարգացմանը Հարավային Կովկասի և Պարսից ծոցի ռեգիոններում։

Ucom’s General Director participates in Graduation Ceremony of Leadership School
Ralph Yirikian, General Director of Ucom, participated and gave a speech at the 2023-2024 leadership development course graduation ceremony of the Leadership School.
The students attending in the leadership development course gained important leadership knowledge and experience, including leadership fundamentals, effective career and business relationships, innovative business development, teamwork, communication, and negotiation.
Esteemed businessmen and high-ranking officials, ambassadors and public figures from Armenia and other countries gave lectures and shared their experience with them. Students also conducted research and developed and implemented their own projects.
"Being a real leader is always difficult, it’s a responsibility, because in addition to being a manager, the leader must also be a bearer and upholder of the company's values, they must serve as an example for everyone, and they must also create such an atmosphere that any employee can propose and implement beneficial ideas. To become good leaders, you must embrace creativity, consistency and confidence in your endeavors," said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
"The Leadership School emphasizes the transfer of practical business knowledge and experience to forward-thinking young individuals. We are confident that the insights and experiences shared by Mr. Yirikian and other dedicated professors of the Leadership School will have an impact on the future achievements of the participants and contribute to Armenia’s development," said Samvel Movsisyan, the founding president of the Leadership School.
Established in 2009, the Leadership School Foundation’s mission is to support the development of future innovative business leaders in the South Caucasus and Persian Gulf regions through collaboration with local and international established figures, theorists, and organizations.