«Միասնական և հոգատար»: Ucom-ն իր մասնակցությունն է ունեցել «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի և Հայկական կարմիր խաչի համատեղ բարեգործական նախաձեռնությանը
23/01/2024
Ucom ընկերությունը շարունակում է իր հոգատարության և բարության նախագծերը` աջակցելով այն մարդկանց ու խմբերին, որոնք ամենից շատ դրա կարիքն ունեն: Այս անգամ ջանքերը միավորվել են «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի և Հայկական կարմիր խաչի միջև հաստատված համագործակցության ներքո, որի շրջանակում «Գալաքսի»-ի կազմում հանդես եկող ընկերությունները աշխատակիցները, հիմնադիրների զգալի ֆինանսական աջակցությամբ արցախցի 5000 ընտանիքի 100 տոննա աջակցություն են ցուցաբերել` առաջնային պարենային փաթեթների տեսքով:
«Այս կարևոր նախաձեռնության բոլոր փուլերին մենք մասնակցել ենք պատասխանատվության բարձր գիտակցումով ու մեր հայրենիքի նկատմամբ ունեցած նվիրումով: Սա միայն բարեգործություն չէ, սա մթության մեջ լույս վառել է: Մեր հայրենակիցները պետք է իմանան, որ նրանք մենակ չեն և Հայաստանում նրանց գրկաբաց են ընդունում: Համատեղ ուժերով փորձել ենք նվազեցնել արցախցի հայրենակիցների սոցիալ-հոգեբանական բեռը»,-նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Միասնական և հոգատար» կարգախոսով ընկերության բազմաթիվ աշխատակիցներ սահմանված ժամային գրաֆիկով մասնակցել են 20 կգ տարողությամբ արկղերի պատրաստմանը և Հայաստանի տարբեր մարզերում՝ Լոռիում, Կոտայքում, Վայոց ձորում, Շիրակում, Գեղարքունիքում, Տավուշում այդ փաթեթներն արցախցիներին հանձնելու գործընթացներին:
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր ու կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը լիահույս է, որ միասնական ու հոգատար նախաձեռնության արդյունքում Արցախցի հայրենակիցները կկարողանան բավարարել որոշ կենսական պահանջմունքներ:
«Այս նախաձեռնության շարունակականությունը ապահովվելու է նաև հետագայում և ուրախ ենք, որ Հայկակական կարմիր խաչի օգնությամբ կարողացանք հասցեական օգնություն ցուցաբերել իրապես կարիքի մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներին: Կորպորատիվ սոցիալական պատասպանատվությունը Հայաստանում պետք է փոխանցվի նաև մեր մյուս գործընկերներին, որպեսզի միասնական աշխատանքի արդյունքում հասնենք հաջողության»,-նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր ու կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը:
Հայկական կարմիր խաչի ընկերության գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանը ողջունում և կարևորում է հետևողականորեն կյանքի կոչված այս նախաձեռնությունը։
«Յուրաքանչյուրը պետք է պատասխանատվություն ու պատրաստակամություն զգա աջակցելու տեղահանված մեր հայրենակիցներին, որպեսզի նրանք ինտեգրվեն և արժանապատիվ կենսակերպ ունենան»,-նշել է Աննա Եղիազարյանը:

«Единство и забота»: компания Ucom приняла участие в совместной благотворительной инициативе группы компаний «Галакси» и Армянского общества Красного Креста
23/01/2024
Компания Ucom продолжает проявлять заботу и творить добро, оказывая помощь наиболее нуждающимся людям и группам населения. Для воплощения в жизнь очередной инициативы были объединены усилия группы компаний «Галакси» и Армянского общества Красного Креста в рамках сложившегося между сторонами сотрудничества. В ходе данного начинания входящие в состав группы «Галакси» компании и их сотрудники, при значительной финансовой поддержке учредителей, совместно подготовили и передали пяти тысячам арцахских семей в общей сложности 100 тонн гуманитарной помощи, включающей продукты первой необходимости.
«Мы участвовали во всех этапах этой важнейшей инициативы с исключительным чувством ответственности и преданности нашей Родине. Речь идет не просто о благом деле, а о свете во тьме, который нам удалось зажечь. Наши соотечественники должны знать, что они не одиноки и что Армения принимает их с распростертыми объятиями. Совместными усилиями мы попытались облегчить проблемы социального и психологического характера, с которыми столкнулись наши соотечественники из Арцаха», – отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В ходе реализации инициативы под лозунгом «Единство и забота» многочисленные сотрудники компании приняли участие в подготовке в ограниченные сроки продуктовых наборов весом по 20кг и их передаче арцахским семьям, поселившимся в различных марзах Армении: Вайоц Дзоре, Гегаркунике, Котайке, Лори и Тавуше.
Соучредитель и сопредседатель правления группы компаний «Галакси» Артем Хачатрян выразил надежду, что помощь в рамках программы «Единство и забота» позволит обеспечить некоторые жизненно важные потребности арцахцев.
«Это начинание получит свое развитие и в дальнейшем, и мы безмерно рады, что, благодаря содействию Армянского Красного Креста, нам удалось оказать адресную помощь тем нашим соотечественникам, которые действительно в ней нуждаются. Другие наши партнеры в Армении также должны перенять принципы корпоративной социальной ответственности, и тогда в результате всеобщих усилий мы сможем добиться успеха», – сказал соучредитель и сопредседатель правления группы компаний «Галакси» Артем Хачатрян.
По словам исполнительного директора Армянского общества Красного Креста Анны Егиазарян, она искренне рада тому, что данное начинание удалось последовательно претворить в жизнь.
«Каждый из нас должен проявить ответственность и готовность оказать поддержку арцахцам, вынужденным покинуть свои дома, чтобы они обрели силы и попытались построить достойную жизнь», – отметила Анна Егиазарян.