«Միասնական և հոգատար»: Ucom-ն իր մասնակցությունն է ունեցել «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի և Հայկական կարմիր խաչի համատեղ բարեգործական նախաձեռնությանը
23/01/2024
Ucom ընկերությունը շարունակում է իր հոգատարության և բարության նախագծերը` աջակցելով այն մարդկանց ու խմբերին, որոնք ամենից շատ դրա կարիքն ունեն: Այս անգամ ջանքերը միավորվել են «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի և Հայկական կարմիր խաչի միջև հաստատված համագործակցության ներքո, որի շրջանակում «Գալաքսի»-ի կազմում հանդես եկող ընկերությունները աշխատակիցները, հիմնադիրների զգալի ֆինանսական աջակցությամբ արցախցի 5000 ընտանիքի 100 տոննա աջակցություն են ցուցաբերել` առաջնային պարենային փաթեթների տեսքով:
«Այս կարևոր նախաձեռնության բոլոր փուլերին մենք մասնակցել ենք պատասխանատվության բարձր գիտակցումով ու մեր հայրենիքի նկատմամբ ունեցած նվիրումով: Սա միայն բարեգործություն չէ, սա մթության մեջ լույս վառել է: Մեր հայրենակիցները պետք է իմանան, որ նրանք մենակ չեն և Հայաստանում նրանց գրկաբաց են ընդունում: Համատեղ ուժերով փորձել ենք նվազեցնել արցախցի հայրենակիցների սոցիալ-հոգեբանական բեռը»,-նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Միասնական և հոգատար» կարգախոսով ընկերության բազմաթիվ աշխատակիցներ սահմանված ժամային գրաֆիկով մասնակցել են 20 կգ տարողությամբ արկղերի պատրաստմանը և Հայաստանի տարբեր մարզերում՝ Լոռիում, Կոտայքում, Վայոց ձորում, Շիրակում, Գեղարքունիքում, Տավուշում այդ փաթեթներն արցախցիներին հանձնելու գործընթացներին:
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր ու կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը լիահույս է, որ միասնական ու հոգատար նախաձեռնության արդյունքում Արցախցի հայրենակիցները կկարողանան բավարարել որոշ կենսական պահանջմունքներ:
«Այս նախաձեռնության շարունակականությունը ապահովվելու է նաև հետագայում և ուրախ ենք, որ Հայկակական կարմիր խաչի օգնությամբ կարողացանք հասցեական օգնություն ցուցաբերել իրապես կարիքի մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներին: Կորպորատիվ սոցիալական պատասպանատվությունը Հայաստանում պետք է փոխանցվի նաև մեր մյուս գործընկերներին, որպեսզի միասնական աշխատանքի արդյունքում հասնենք հաջողության»,-նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր ու կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը:
Հայկական կարմիր խաչի ընկերության գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանը ողջունում և կարևորում է հետևողականորեն կյանքի կոչված այս նախաձեռնությունը։
«Յուրաքանչյուրը պետք է պատասխանատվություն ու պատրաստակամություն զգա աջակցելու տեղահանված մեր հայրենակիցներին, որպեսզի նրանք ինտեգրվեն և արժանապատիվ կենսակերպ ունենան»,-նշել է Աննա Եղիազարյանը:

"United and caring". Ucom participated in the collaborative charity initiative of Galaxy Group of Companies and Armenian Red Cross Society
23/01/2024
Ucom continues its projects of care and kindness, extending support to individuals and groups in need. This time, the endeavors were consolidated through the established collaboration between Galaxy Group of Companies and Armenian Red Cross Society. Within this framework, the companies and employees of Galaxy along with substantial financial backing from the founders collectively contributed 100 tons of aid, providing primary food packages to 5,000 families from Artsakh.
"We actively engaged in every phase of this significant initiative, driven by a profound sense of responsibility and unwavering commitment to our homeland. This isn't merely an act of charity; it's a beacon of hope we've illuminated. Our compatriots should know that they are not alone, and Armenia welcomes them with open arms. Through collective efforts, we aimed to relieve their hardships of our Artsakh compatriots," expressed Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
With the slogan "United and Caring," numerous employees of the company actively participated in preparing 20 kg boxes and personally delivered these packages to the people of Artsakh in regions of Armenia, including Gegharkunik, Kotayk, Lori, Tavush, and Vayots Dzor.
Artyom Khachatryan, Co-Founder and Co-Chairman of Galaxy Group of Companies is hopeful that the united and caring initiative will help fulfill vital needs for the people of Artsakh. "The continuity of this initiative will be ensured in the future, and we are pleased that, with the assistance of the Armenian Red Cross Society, we could provide targeted aid to our compatriots genuinely in need. Corporate social responsibility in Armenia should also be embraced by our other partners to achieve success through collaborative efforts," said Artyom Khachatryan.
Anna Yeghiazaryan, Executive Director of Armenian Red Cross Society, is excited that this initiative has come to life. "Each person should find responsibility and willingness to support those forcibly displaced from Artsakh, so that they become stronger and try to create a dignified way of life," said Anna Yeghiazaryan.