Հայաստանի ամենաարագ տան ինտերնետն արդեն Իջևանում է
Ucom ընկերության կողմից մատուցվող տան ամենաարագ ինտերնետը և ամենաշատ հեռուստաալիքներն այսուհետ հասանելի են Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքում: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշում է, որ ընկերությունը չի դադարում անընդհատ կատարելագործվել և մեծացնել որակյալ կապի ապահովման աշխարհագրությունը: Դա ընկերության համոզմունքն է ու ռազմավարությունը:
Իջևանի բնակչությունն արդեն կարող է օգտվել Ucom-ի ամենապահանջված երեք ծառայություններից` շարժական հեռախոսակապից, տան ինտերնետից և հեռուստատեսությունից մեկ փաթեթում: Ucom-ը մարզերի համար մշակել և առաջարկում է շահավետ պայմաններով փաթեթ՝ հատուկ գնով՝ ամսական ընդամենը 8000 դրամով:
Այս փաթեթով տրամադրվում է մինչև 150 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ՝ նոր սերնդի Wi-Fi 6 սարք, 210-ից ավելի հեռուստաալիք, 1000 րոպե դեպի տեղական բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ և Կանադա զանգելու համար, 20 ԳԲ շարժական ինտերնետ, Facebook, Instagram, Tiktok, Viber, WhatsApp, Тelegram և ևս 22 ամենահայտնի բջջային հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն՝ առանց մեգաբայթերի սպառման։ Այս առաջարկը նախատեսված է միայն Իջևան քաղաքի բնակիչների համար: Մինչև 2024թ. հունվարի 31-ը Unity մարզային փաթեթին բաժանորդագրվելու դեպքում, Իջևանի բնակիչները երեք ամիս անվճար կօգտվեն փաթեթի ծառայություններից: Թե՛ բնակարաններում և թե՛ առանձնատներում ֆիքսված ինտերնետի միացումը կատարվում է ընդամենը 3 օրվա ընթացքում:
«Այս մեկնարկին մենք երկար ենք պատրաստվել, մշակել ենք հոգատարությամբ, որպեսզի մեր մարզերի բնակիչները կարողանան ունենալ ամենաարագ ինտերնետը և ամենաշատ հեռուստաալիքները Հայաստանում: Սա Ucom-ի ստրատեգիկ պլանի կարևոր դրույթներից է»,-նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում Ucom ընկերության նախաձեռնությամբ և Իջևանի համայնքապետարանի աջակցությամբ Իջևանի «Շատրվանների այգում» ապահովվել է Wi-Fi 6 նորագույն տեխնոլոգիայով հասանելիություն: Իջևանի համայնքապետ Արթուր Ճաղարյանի հետ Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը փորձարկեցին կապի արագությունը:
«Իջևան քաղաքում նման հնարավորության ստեղծումը բացառիկ է, քանի որ մինչ այժմ նման նախաձեռնություն չի եղել և մենք շատ ոգևորված ենք, որ կարողանում ենք աջակցել իջևանցիներին: Ինտերնետ հասանելիության տարածումը մեր մարզերում և համայնքներում կբերի տեխնոլոգիական զարգացմանը: Վստահ եմ, որ մեր իրականացրած աշխատանքները կգնահատվեն Իջևանում և էլ ավելի կբարձրացնեն Ucom ընկերության ծառայությունների տարածումը»,-հայտնել է Ucom գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Համայնքապետ Արթուր Ճաղարյանը շնորհակալություն է հայտնել Ucom ընկերությանը՝ ի դեմս Ռայֆ Յիրիկյանի, նման նախաձեռնության համար և նշել, որ. «քաղաքի հյուրերն ու բնակչությունն այսուհետ ավելի հաճախ կայցելեն զբոսնելու և օգտվելու Ucom-ի կողմից գործարկված անվճար Wi-Fi ցանցից: Սա կարևոր քայլ է մարզկենտրոնի զարգացման համար»:
Ucom գլխավոր տնօրենն այցելել է Իջևանի բնակիչ Երեմ Օրդինյանի առանձնատուն, ով առաջինն է բաժանորդագրվել Unity փաթեթին և ստացել 6 ամիս անվճար օգտվելու հնարավորություն:
«Ընտանիքում մշտապես անհրաժեշտություն է եղել ունենալ լավ Wi-Fi-ով ինտերնետ և բոլորի համար նախընտրելի հեռուստաալիքներ: Մենք որոշեցինք օգտվել Ucom-ի այս փաթեթից, որպեսզի խնայենք գումար, ունենանք որակյալ ծառայություններ և սպասարկում: Մեր տան երկու հարկերում էլ ունենք հոյակապ ինտերնետ: Իմ փոքրիկ Վարդանը կկարողանա այժմ ավելի շատ մուլտֆիլմեր դիտել, իսկ մենք՝ հետաքրքրիր ֆիլմեր ու հաղորդումներ»,-նշել է Երեմ Օրդինյանը:

Самый быстрый домашний интернет в Армении уже в Иджеване
Самый быстрый домашний интернет и наибольшее количество телеканалов, предоставляемых компанией Ucom, отныне доступны в городе Иджеван, Тавушской области.
Генеральный директор компании, Ральф Йирикян, отмечает, что компания не перестает постоянно совершенствоваться и увеличивать географию обеспечения качественной связи.
Жители города Иджеван уже могут воспользоваться тремя самыми востребованными услугами Ucom - мобильной связью, домашним интернетом и телевидением в одном пакете.
Ucom предлагает пакет на особых условиях для регионов по лучшей цене всего за 8000 драмов в месяц.
Этот пакет предоставляет домашний интернет со скоростью до 150 Мбит/сек., «Wi-Fi 6» устройство нового поколения, более 210 телеканалов, 1000 минут для звонков во все местные сети, США и Канаду, 20 Гб мобильного интернета, Facebook, Instagram, TikTok, Viber, WhatsApp, Telegram и еще 22 самых популярных мобильных приложения без потребления трафика. Данное предложение действует только для жителей города Иджеван. При подписке на региональный пакет «Unity» до 31 января 2024 года жители Иджевана смогут бесплатно пользоваться услугами пакета в течение трех месяцев. Стационарное подключение к Интернету как в квартирах, так и в частных домах осуществляется всего за 3 дня.
“К этому старту мы долго готовились, разрабатывали с заботой, чтобы жители наших регионов могли иметь самый быстрый интернет и наибольшее количество телеканалов в Армении. Это один из важнейших пунктов стратегического плана Ucom”, - отметил Ральф Йирикян, Генеральный директор компании.
В рамках корпоративной социальной ответственности по инициативе компании Ucom и при поддержке муниципалитета Иджевана в “Парке фонтанов” был обеспечен доступ к «Wi-Fi 6» по новейшей технологии.
Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян вместе с главой муниципалитета Иджевана Артуром Чагаряном, проверили скорость связи.
“Создание такой возможности в городе Иджеван является исключительным, поскольку до сих пор подобной инициативы не было, и мы очень воодушевлены тем, что можем поддержать жителей Иджевана. Распространение доступа в интернет приведет к технологическому развитию в наших областях и общинах. Уверен, что проделанная нами работа будет оценена в Иджеване и еще больше увеличит распространение услуг компании Ucom”, - заявил Ральф Йирикян, генеральный директор компании Ucom.
Глава общины Иджеван Артур Чагарян поблагодарил компанию Ucom в лице Ральфа Йирикяна за подобную инициативу и отметил, - “Отныне гости и жители города будут чаще ходить пешком и пользоваться бесплатной сетью Wi-Fi, запущенной компанией Ucom. Это важный шаг для развития областного центра”.
Генеральный директор Ucom посетил дом жителя Иджевана Ерема Ординяна, который первым подписался на пакет “Unity” и получил 6 месяцев бесплатного пользования.
“В семье всегда была необходимость иметь интернет с хорошим Wi-Fi и предпочтительные для всех телеканалы. Мы решили воспользоваться этим предложением Ucom, чтобы сэкономить деньги, иметь самые качественные услуги и поддержку. На обоих этажах нашего дома у нас отличный интернет. Мой маленький Вардан теперь сможет смотреть больше мультфильмов, а мы - интересные фильмы и передачи”, - отметил Ерем Ординян.