Ucom-ը շարունակում է արդիականացնել շարժական ցանցը
«Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենն այցելել է շարժական ցանցի արդիականացման աշխատանքներն իրականացնող երևանյան թիմերից մեկին՝ անձամբ հետևելու ցանցի վերազինման ընթացքին։ Նախորդ շաբաթվանից սկսած ընկերության տեխնիկական մասնագետներն աշխատում են Երևանի Կենտրոն և Արաբկիր վարչական շրջաններում, ինչի մասին ընկերությունը նախապես տեղեկացրել է իր բաժանորդներին։
«Հարգելի՛ և սիրելի՛ բաժանորդներ, մենք աշխատում ենք, որպեսզի ապահովենք արտակարգ, աննման և հիանալի ցանց ամբողջ Հայաստանի տարածքում։ Նախապես հայտարարել էինք, որ սկսում ենք ցանցի վերազինման, արդիականացման և ընդլայնման աշխատանքը, ցույց ենք տվել, թե ինչպես են սարքավորումները ժամանում մեր կենտրոնական պահեստ՝ նշելով, որ դեռ շատ սարքավորումներ ունենք ստանալու առաջիկայում և որ այս աշխատանքը շարունակական է լինելու։ Այսօր էլ մենք Երևանի կենտրոնում ենք, որպեսզի ականատեսը լինենք այս արդիականացման գործընթացին։ Անշուշտ, երբ որևէ կայան ապամոնտաժվի, դուք զգալու եք կապի որակի անկում ու ծառայությունների մատուցման անկայունություն։ Սա ցավոտ, բայց և անխուսափելի գործընթաց է, մինչև տեղադրենք նորը, արդիականը, հզորը և այո՛, այսօրվա դրությամբ՝ աննմանը, որպեսզի հետագայում դուք ունենաք սահուն փորձառություն մեր ցանցում և հնարավորություն ունենաք օգտվելու ավելի լավ, ավելի մատչելի, ավելի հետաքրքիր ծառայություններից։ Ի՜նչ խոսք, այսպիսի այցերը նույնպես շարունակական են լինելու, որպեսզի ձեզ մշտապես տեղյակ պահենք ոչ միայն շարժական ցանցի արդիականացման, այլև ֆիքսված ցանցի ընդլայնման ընթացիկ աշխատանքների մասին», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ դեռևս օգոստոսի սկզբին գլխավոր տնօրենը նշել է, որ Ucom-ի 5-ամյա ռազմավարության հենասյուներից է Հայաստանի ամբողջ տարածքում ինչպես շարժական, այնպես էլ ֆիքսված ցանցերի արդիականացումն ու ընդլայնումը։ Նա անձամբ է հետևել Հայաստան ժամանած Ժամանակակից ՏՀՏ արտադրանքի, լուծումների, ծրագրային ապահովման և ծառայությունների մատակարարման համաշխարհային գիգանտներից մեկի սարքավորումների բեռնաթափման ընթացքին։ Այսօրվա դրությամբ այդպիսի սարքավորումների ժամանումը Հայաստան իրականացվել է երեք փուլով։ Մինչև տարվա վերջ նորագույն սարքավորումները ևս մի քանի փուլով կառաքվեն։

Ucom Keeps on Upgrading the Mobile Network
The Director General of Ucom conducted a site visit to one of the Yerevan-based teams overseeing the modernization of the mobile network. The purpose of the visit was to gain firsthand insights into the ongoing network upgrade. Over the past week, Ucom's team of technical specialists has been actively engaged in modernization efforts within the Kentron and Arabkir administrative districts of Yerevan, a development that the company communicated in advance to its subscribers.
“Our dear and beloved customers, we are actively working to provide an extraordinary, unique, and excellent network throughout Armenia. We had previously announced the commencement of network re-equipment, modernization, and expansion. We've shown the equipment arriving at our central warehouse, and we want to emphasize that there is more equipment on its way. This work is ongoing. Today, I am in the heart of Yerevan to witness this modernization process firsthand. We understand that when a station is dismantled, there might be a temporary drop in connection quality and service stability. This is a challenging but necessary process as we transition to a new, powerful and, yes, unmatched modern infrastructure. Our goal is to provide you with a seamless experience and access to better, more affordable, and more engaging services. I want to assure you that such visits and updates will be continuous. We are committed to keeping you informed not only about the modernization of the mobile network but also about the ongoing expansion of our fixed network. Thank you for your understanding and continued support”, said Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
Let us remind that in the beginning of August, the Director General stated that one of the Ucom's 5-year strategy pillars is the modernization and expansion of both the mobile and fixed networks throughout Armenia. He personally observed the unloading process of the equipment from one of the global giants in the supply of modern ICT products, solutions, software, and services that arrived in Armenia. To date, the arrival of such equipment in Armenia has been conducted in three stages. By the end of the year, the latest equipment will be delivered in several more stages.