Ucom-ը գործարկել է խնդիրների ներկայացման ներքին հարթակ
Ucom-ը գործարկել է խնդիրների ներկայացման ներքին հարթակը, որը նախատեսված է ինչպես ընկերության աշխատակիցների միջև, այնպես էլ արտաքին գործընկերների հետ բաց հաղորդակցությունը խթանելու, մտահոգություններին լուծում տալու և առավել ներառական աշխատանքային միջավայր ստեղծելու համար: Գործարար վարքի և էթիկայի, ՀՀ օրենսդրության` հավանական և կատարված խախտումների, կոռուպցիայի և խարդախության կամ «Յուքոմ» ՓԲԸ գործունեության ոլորտին վերաբերող այլ խախտումների մասին հաղորդագրությունները հնարավոր է ուղղել «Յուքոմ» ՓԲԸ «Թեժ գծի» hotline@ucom.am էլեկտրոնային հասցեով։
«Հարգանքը, ազնիվ և արդար մրցակցությունը, անհանդուրժողականությունը կաշառակերության և կոռուպցիայի նկատմամբ այն հիմնարար սկզբունքներն են, որոնցով առաջնորդվում ենք մեր ամենօրյա աշխատանքում և որոնք ընկած են մեր բոլոր հաճախորդների ու գործընկերների հետ փոխհարաբերությունների ու գործակցության հիմքում», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ ներկայացված հաղորդագրություններն ստանում է Համապատասխանության վերահսկողության վարչության ղեկավարը։ Մանրակրկիտ ուսումնասիրությունից հետո հայտերը ներկայացվում են գլխավոր տնօրենի դիտարկմանը։

Ucom создала внутреннюю горячую линию для сообщения о проблемах
В Ucom действует внутренняя платформа для сообщения о проблемах, целью которой является содействие открытому общению между внутренними и внешними коллегами и партнерами, решению проблем и созданию более инклюзивной рабочей среды. Отправлять сообщения о нарушениях в деловом поведении и этике, о возможных и фактических нарушениях законодательства РА, о случаях коррупции и мошенничества или других нарушениях, связанных с деятельностью компании, необходимо на «Горячую линию» ЗАО «Юком» по адресу электронной почты hotline@ucom.am.
«Уважение, честная и справедливая конкуренция, нулевая терпимость ко взяточничеству и коррупции - основные принципы, которыми мы руководствуемся в нашей повседневной работе и которые составляют фундамент наших отношений и взаимодействий со всеми нашими абонентами, партнерами, акционерами и друг с другом», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Добавим, что поступившие сообщения получает руководитель Департамента комплаенс-контроля. После тщательного изучения заявки передаются генеральному директору для дальнейшего рассмотрения.