Ucom-ը գործարկել է խնդիրների ներկայացման ներքին հարթակ
Ucom-ը գործարկել է խնդիրների ներկայացման ներքին հարթակը, որը նախատեսված է ինչպես ընկերության աշխատակիցների միջև, այնպես էլ արտաքին գործընկերների հետ բաց հաղորդակցությունը խթանելու, մտահոգություններին լուծում տալու և առավել ներառական աշխատանքային միջավայր ստեղծելու համար: Գործարար վարքի և էթիկայի, ՀՀ օրենսդրության` հավանական և կատարված խախտումների, կոռուպցիայի և խարդախության կամ «Յուքոմ» ՓԲԸ գործունեության ոլորտին վերաբերող այլ խախտումների մասին հաղորդագրությունները հնարավոր է ուղղել «Յուքոմ» ՓԲԸ «Թեժ գծի» hotline@ucom.am էլեկտրոնային հասցեով։
«Հարգանքը, ազնիվ և արդար մրցակցությունը, անհանդուրժողականությունը կաշառակերության և կոռուպցիայի նկատմամբ այն հիմնարար սկզբունքներն են, որոնցով առաջնորդվում ենք մեր ամենօրյա աշխատանքում և որոնք ընկած են մեր բոլոր հաճախորդների ու գործընկերների հետ փոխհարաբերությունների ու գործակցության հիմքում», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ ներկայացված հաղորդագրություններն ստանում է Համապատասխանության վերահսկողության վարչության ղեկավարը։ Մանրակրկիտ ուսումնասիրությունից հետո հայտերը ներկայացվում են գլխավոր տնօրենի դիտարկմանը։

Ucom has Introduced an Internal Hotline for Problem Reporting
Ucom has introduced an internal problem reporting platform aimed at fostering open communication among employees and external partners, addressing concerns, and creating a more inclusive work environment. Messages regarding breach of business conduct and ethics, potential and actual violations of RA legislation, corruption, fraud, or other violations related to the company's activities should be sent to the “Ucom” CJSC "Hotline" address: hotline@ucom.am.
“Respect, honest and fair competition, zero tolerance for bribery and corruption are the core principles that guide us in our daily work and form the basis of our relationships and collaborations with our customers and partners”, said Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
Let us add that the submitted messages are received by the head of the Compliance Control Department. Following a thorough review, the applications are then submitted to the Director General for further consideration.