Ucom-ի միջին օղակի ղեկավարների LEAD առաջնորդության ծրագիրն ունի առաջին շրջանավարտները
Դեռ 2022 թվականին մեկնարկած «Յուքոմ» ընկերության միջին օղակի ղեկավարների LEAD առաջնորդության բազմամոդուլ ծրագիրն ունի իր առաջին շրջանավարտները։ Այն ստեղծվել էր հատուկ Ucom ղեկավարների համար՝ Grow Edutainment ընկերության հետ գործակցության արդյունքում։
Ծրագրի նպատակներից էին ղեկավարման ու առաջնորդելու հմտությունների զարգացման համար շարունակական հնարավորություն ընձեռելը, Ucom-ում ղեկավարման միասնական մոտեցումների ստեղծումը, մասնակիցների նախապատրաստումը՝ Ucom-ում ներդրվող մի շարք գործընթացների առավել սահուն իրականացման համար, միջգործառական գործակցության և աշխատակիցների միջև կոմունիկացիոն ուղիների ամրապնդումը։
«LEAD-ը հենց մեր ընկերության կարիքներին համապատասխանեցված ծրագիր է, որն այսօր թույլ է տվել ոգեշնչել ներկայիս միջին օղակի աճող առաջնորդներին շարունակական կրթության ու զարգացման ճանապարհով շարժվել և գիտակցել, որ մարդկանց ղեկավարելը նախ և առաջ մեծ պատասխանատվություն է», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ ծրագիրը երկարաժամկետ էր, կազմված էր թե՛ դասընթացներից, և թե՛ գործնական առաջադրանքներից, նախատեսում էր նաև հետդասընթացային անհատական խորհրդատվություն ու մենթորինգ հրավիրված մասնագետների կողմից:

Ucom's LEAD Leadership Program for Middle Managers has Produced its First Graduates
The LEAD multi-module leadership program for middle managers at Ucom, launched in 2022, has produced its first graduates. It was specifically designed for Ucom mid-management in collaboration with Grow Edutainment.
The program aimed to provide continuous development opportunities for mid-managers and leadership skills, create uniform management approaches, prepare participants for the smooth implementation of various processes introduced in Ucom, and strengthen inter-functional cooperation and communication channels between employees.
"The LEAD program is tailored to the needs of our company, and has inspired our emerging middle leaders to embark on the path of continuous education and development. It has taught them that leading people is first and foremost a great responsibility," said Ralph Yirikian, Director General at Ucom.
Let us add that the program was long-term, consisting of both courses and practical tasks. It also provided post-course individual counseling and mentoring by invited specialists.