Ucom-ի միջին օղակի ղեկավարների LEAD առաջնորդության ծրագիրն ունի առաջին շրջանավարտները
Դեռ 2022 թվականին մեկնարկած «Յուքոմ» ընկերության միջին օղակի ղեկավարների LEAD առաջնորդության բազմամոդուլ ծրագիրն ունի իր առաջին շրջանավարտները։ Այն ստեղծվել էր հատուկ Ucom ղեկավարների համար՝ Grow Edutainment ընկերության հետ գործակցության արդյունքում։
Ծրագրի նպատակներից էին ղեկավարման ու առաջնորդելու հմտությունների զարգացման համար շարունակական հնարավորություն ընձեռելը, Ucom-ում ղեկավարման միասնական մոտեցումների ստեղծումը, մասնակիցների նախապատրաստումը՝ Ucom-ում ներդրվող մի շարք գործընթացների առավել սահուն իրականացման համար, միջգործառական գործակցության և աշխատակիցների միջև կոմունիկացիոն ուղիների ամրապնդումը։
«LEAD-ը հենց մեր ընկերության կարիքներին համապատասխանեցված ծրագիր է, որն այսօր թույլ է տվել ոգեշնչել ներկայիս միջին օղակի աճող առաջնորդներին շարունակական կրթության ու զարգացման ճանապարհով շարժվել և գիտակցել, որ մարդկանց ղեկավարելը նախ և առաջ մեծ պատասխանատվություն է», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ ծրագիրը երկարաժամկետ էր, կազմված էր թե՛ դասընթացներից, և թե՛ գործնական առաջադրանքներից, նախատեսում էր նաև հետդասընթացային անհատական խորհրդատվություն ու մենթորինգ հրավիրված մասնագետների կողմից:

Программа LEAD для менеджеров среднего звена компании Ucom имеет первых выпускников
Запущенная еще в 2022 году, многомодульная программа лидерства LEAD для руководителей среднего звена компании Ucom имеет своих первых выпускников. Она была создана специально для менеджеров Ucom в результате сотрудничества с Grow Edutainment.
Среди целей программы было предоставление постоянных возможностей для развития управленческих и лидерских навыков, создание единых управленческих подходов в Ucom, подготовка участников к бесперебойной реализации ряда внедряемых в Ucom процессов, укрепление межфункционального сотрудничества и каналов связи между сотрудниками.
«Программа LEAD разработана с учетом потребностей именно нашей компании, и вдохновила наших начинающих руководителей среднего звена встать на путь непрерывного образования и развития. Она научила их тому, что руководить людьми — это, прежде всего, большая ответственность», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Добавим, что программа была долгосрочной, состоящей как из лекционных курсов, так и из практических заданий. Кроме того, по окончании курсов проводились индивидуальные консультации и наставничество со стороны приглашенных специалистов.