Ucom. նոր հավելված, նոր հնարավորություններ
«Յուքոմ» ընկերության շարժական կապի ինչպես անհատ, այնպես էլ կորպորատիվ փաթեթների նոր և առկա բաժանորդները կարող են օգտվել Ucom բջջային հավելվածի թարմացված տարբերակից՝ ներբեռնելով այն App Store-ից կամ Google Play-ից: Ucom հավելվածը թույլ է տալիս անմիջապես սմարթֆոնից հեշտ ու արագ կառավարել ոչ թե մեկ, այլ մի քանի Ucom հաշիվներ, տեսնել գործող փաթեթները և դրանց ներառումները, կառավարել ակտիվացված փաթեթները կամ անցում կատարել ընդլայնված հնարավորություններով այլ փաթեթների, կցել բանկային քարտեր ու արագ լիցքավորել անհրաժեշտ օգտահաշիվը, ինչպես նաև կարգավորել կցված, օգտահաշվի ավտոմատ լիցքավորումը։
Հավելվածի թարմացված տարբերակն առանձնանում է տարբերվող ու ճիշտ դասավորվածություն ունեցող դիզայնով, ունի «Լույս» և «Մութ» ռեժիմներ։ Իրենց ժամանակը խիստ գնահատող բաժանորդները կարող են ինքնուրույն վերլուծել ծախսերը, նույնիսկ տեսնել ելքային հեռախոսազանգերը մինչև 2 ամիս ժամանակահատվածում, պարզաբանում պահանջող դեպքերում էլ՝ ուսումնասիրել հաճախ տրվող հարցերի շարքը կամ առցանց զրուցել Ucom մասնագետի հետ: Եթե այնուամենայնիվ անհրաժեշտություն է առաջացել անձամբ այցելել Ucom վաճառքի և սպասարկման մոտակա կենտրոններից մեկը, ապա հավելվածը հնարավորություն է ընձեռում հեռահար հերթագրվել նախընտրելի սպասարկման կենտրոնում։
«Թարմացված Ucom հավելվածով կարելի է վճարել նաև Ucom ֆիքսված ծառայությունների համար՝ մուտքագրելով պայմանագրի համարը, իսկ Unity սակագնային փաթեթների դեպքում՝ հիմնական հեռախոսահամարը։ Մնում է միայն ներբեռնել այն և լիարժեքորեն կառավարել Ձեր և Ձեր մտերիմների Ucom հաշիվները՝ խնայելով ժամանակը և չմտածելով տնից դուրս գալու կամ հերթ կանգնելու մասին», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ նոր հավելվածը կգոհացնի նաև ռոումինգում գտնվող շարժական կապի բաժանորդներին, որոնք կարող են համեմատել գործընկեր օպերատորների սակագները կոնկրետ երկրում և ընտրել առավել մատչելի տարբերակը։

Ucom: New App, New Features
New and existing subscribers of Ucom’s both individual and corporate mobile tariff plans can now benefit from the updated version of Ucom mobile application by downloading it either from the App Store or Google Play. Ucom mobile application enables users to easily and quickly manage not just one but several Ucom accounts from a smartphone, see current tariff plans and their inclusions, manage active bundles or switch to a better tariff plan with enhanced features, attach banking cards and quickly top up the required account, as well as configure the settings for an automatic top-up of the attached user accounts.
The updated version of the application features a distinctive and well-organized design, has “Light” and “Dark” modes. Time-thrifty users can independently analyze their expenses, even look through the list of the outgoing calls for a period of up to 2 months, and in cases requiring clarification, study the frequently asked questions’ list or chat online with a Ucom specialist. If there is still any need to visit one of the nearest Ucom sales and service centers personally, the application will be handy to remotely queue at the preferred service center.
“With the updated Ucom mobile application you can also pay for Ucom’s fixed services by entering the contract number, and in case of the Unity tariff packages, the main phone number. You just need to download it to fully manage both your Ucom account and those of your close ones, thus saving time and not thinking about going out or standing in the queue”, said Ralf Yirikian, Director General at Ucom.
Let us add that the new application will also please the mobile customers when in roaming, as they can compare the tariffs of partner operators in a specific country and choose the most affordable option.