Ucom-ի տեխնիկական աջակցությամբ Երևանում կայացել է 2022թ․Սամբոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ ս․թ․ հոկտեմբերի 14-ից 16-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվեց 2022թ․Սամբոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Առաջնությանը մասնակցել են շուրջ 500 մարզիկ-մարզուհիներ ավելի քան 23 պետությունից, այդ թվում՝ Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Բուլղարիայից, Գերմանիայից, Իսլանդիայից, Իսրայելից, Իտալիայից, Լատվիայից, Կիպրոսից, Կորեայից, Հունաստանից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Մոլդովայից, Մոնղոլիայից, Ռումինիայից, Սերբիայից, Վրաստանից, Տաջիկստանից, Ուզբեկստանից: Չեզոք մարզիկների դրոշի (FIAS) ներքո հանդես են եկել ռուսաստանցի, բելառուսցի, ֆրանսիացի մարզիկները:
«Ուրախ ենք, որ տեխնիկապես աջակցել ենք միջազգային կարևորության այնպիսի առաջնության, որում հայ մարզիկները նվաճել են 1 ոսկե, 2 արծաթե և 17 բրոնզե մեդալ», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ ընդհանուր առմամբ խաղարկվել է 55 հավաքածու մեդալ: Ընդ որում, սամբոյի պատմության ընթացքում առաջին անգամ անցկացվել է նաև երիտասարդների մարտական սամբոյի առաջնություն:

При технической поддержке Ucom в Ереване прошел Молодежный чемпионат по самбо 2022
При технической поддержке компании Ucom с 14 по 16 октября сего года в спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна прошел Молодежный чемпионат мира по самбо 2022. В чемпионате приняли участие около 500 спортсменов и спортсменок из более чем 23 стран, в том числе из Армении, США, Болгарии, Германии, Исландии, Израиля, Италии, Латвии, Кипра, Кореи, Греции, Казахстана, Кыргызстана, Молдовы, Монголии, Румынии, Сербии, Грузии, Таджикистана, Узбекистана. Российские, белорусские и французские атлеты выступили под флагом нейтральных спортсменов (FIAS).
«Мы рады, что оказали техническую поддержку такому чемпионату международного значения, на котором армянские спортсмены завоевали 1 золотую, 2 серебряные и 17 бронзовых медалей», - сказал генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Добавим, что всего было разыграно 55 комплектов медалей. Более того, впервые в истории самбо также был проведен юношеский чемпионат по боевому самбо.