Ucom-ի տեխնիկական աջակցությամբ Երևանում կայացել է 2022թ․Սամբոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ ս․թ․ հոկտեմբերի 14-ից 16-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվեց 2022թ․Սամբոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Առաջնությանը մասնակցել են շուրջ 500 մարզիկ-մարզուհիներ ավելի քան 23 պետությունից, այդ թվում՝ Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Բուլղարիայից, Գերմանիայից, Իսլանդիայից, Իսրայելից, Իտալիայից, Լատվիայից, Կիպրոսից, Կորեայից, Հունաստանից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Մոլդովայից, Մոնղոլիայից, Ռումինիայից, Սերբիայից, Վրաստանից, Տաջիկստանից, Ուզբեկստանից: Չեզոք մարզիկների դրոշի (FIAS) ներքո հանդես են եկել ռուսաստանցի, բելառուսցի, ֆրանսիացի մարզիկները:
«Ուրախ ենք, որ տեխնիկապես աջակցել ենք միջազգային կարևորության այնպիսի առաջնության, որում հայ մարզիկները նվաճել են 1 ոսկե, 2 արծաթե և 17 բրոնզե մեդալ», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ ընդհանուր առմամբ խաղարկվել է 55 հավաքածու մեդալ: Ընդ որում, սամբոյի պատմության ընթացքում առաջին անգամ անցկացվել է նաև երիտասարդների մարտական սամբոյի առաջնություն:

With the Technical Support of Ucom, the World Cadet, Youth and Junior Sambo Championships 2022 Were Held in Yerevan
21/10/2022
On October 14-16, 2022 in Yerevan, with the technical support of Ucom, the World Sambo Youth, Junior and Cadets Championship was held at the Sports and Concert Complex named after Karen Demirchyan. About 500 athletes (both male and female) from over 23 countries took part in the championship, including those from Armenia, USA, Bulgaria, Germany, Iceland, Israel, Italy, Latvia, Cyprus, Korea, Greece, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Mongolia, Romania, Serbia, Georgia, Tajikistan, and Uzbekistan. Russian, Belarusian and French athletes performed under the flag of neutral athletes (FIAS).
"We are glad to have technically supported such a championship of international importance, in which Armenian athletes won 1 gold, 2 silver and 17 bronze medals," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
Let us add that a total of 55 sets of medals were drawn. Moreover, for the first time in the history of sambo, the Youth Combat Sambo Championship was also held.