Ucom-ի գլխավոր հովանավորությամբ կայացավ տարվա գլխավոր գրքատոն` Newmag Summer Fest-ը
«Յուքոմ» ընկերության գլխավոր հովանավորությամբ հուլիսի 16-ին Երազ այգում տեղի է ունեցել Newmag հրատարակչության կողմից արդեն երկրորդ տարին անցկացվող Գրքի ամառային փառատոնը։ Մի ամբողջ օր  առանց դադարի ու ավելի քան 10 ժամ անցկացվել են գրքի շնորհանդեսներ, քննարկումներ, էքսպո ցուցահանդեսներ, մանկական ծրագրեր, մրցանակաբաշխություն, տեղի է ունեցել տեսահոլովակի պրեմիերա, և գրքատոնը եզրափակվել է համերգային ծրագրով։ Եվ ամենակարևորը՝ այդ օրը գրքասերները հնարավորություն են ունեցել գնելու հրատարակչության գրքերը մինչև 40 տոկոս զեղչով:
2022-ի գրքատոնն աննխադեպ մասշտաբային էր, քանի որ միանգամից 7 նոր գիրք է ներկայացրել Newmag-ը: Ռուսական, եվրոպական, ամերիկյան գրականության այնպիսի բեսթսելլերներ, որոնց թեմաներն ու ուղերձներն ավելի քան արդիական են մեր օրերում, գրքեր, որոնք միաժամանակ լույս են տեսնում աշխարհի առաջատար երկրներում:
Newmag-ի կարգախոսն է․Ակտուալ բովանդակություն, ինտենսիվ ընթերցանություն։ Այսինքն, հրատարակչությունը ձգտում է տարածել այնպիսի գրականություն, որը պետք է ընթերցողին այսօր, ու կարևոր է լինելու նաև վաղը. փառատոնի բացման պաշտոնական արարողության իր խոսքում նշել է Newmag-ի տնօրեն Արտակ Ալեքսանյանը. «Սա Newmag-ի ամենամեծ միջոցառումն է, որը հնարավոր չէր լինի առանց մեր գործընկերների։ Մենք կարողացանք որպես համախոհների թիմեր օպերատիվ գործակցել՝ նաև այս փառատոնը բարձր մակարդակի հասցնելու համար։ Այս փառատոնը թիմային աշխատանքի արդյունավետության ապացույցն է: Չէ՞ որ միասնաբար կարող ենք անել այն, ինչն իրոք մեծ նշանակություն ունի շատերի համար, ծառայում է ավելի մեծ նպատակի և ավելի մեծ հանրային շահերի»:
Newmag Summer Fest-2022-ին միացած «Յուքոմ» ընկերությունն իր աշխատակիցներից մինչև բաժանորդներ խրախուսում է մասնակից դառնալ կրթական տարբեր ծրագրերի, հովանավորում ուսումնական բազմաթիվ նախագծեր։ Հայաստանում ամենաարագ ֆիքսված և շարժական կապի ծառայություններ մատուցող ընկերությունը մշտապես հանդես է գալիս նորարարական առաջարկներով, օժանդակում է ոլորտի ապագա մասնագետների կրթական, նորարարական գաղափարներին: Փառատոնի բացման խոսքում ընկերության PR ղեկավար Դիանա Մնացականյանն իր խոսքում ընդգծել է. «Ucom-ի կորպորատիվ մշակույթում մշտապես կարևորվել է կրթության դերը։ Մարդու զարգացմանը, աճին, մտքի ճկունությանը միտված մտածելակերպը ձևավորվում է գրքի շնորհիվ, որին այսօր հասանելիություն ունենք թե՛ թղթային, և թե՛ նորարարական՝ թվային տարբերակներով։ Այսօրվա տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս ոչ միայն ընթերցել գիրքը, այլև լսել այն սարերում, ձորերում, ծովափին, ինքնաթիռում և ամենուրեք, եթե կա էկրան և գերարագ կապ արտաքին աշխարհի հետ։ Գիրք կարդալը բոլոր դարերում նորաձև է»:
Հավելենք, որ մինչ փառատոնը Ucom-ն անցկացրել էր նաև մրցույթ. գրքի խաղարկության ընթացքում 4 հաղթողները հենց փառատոնի օրը ստացել են Newmag-ի գրքերից:

При спонсорской поддержке Ucom состоялся главный книжный фестиваль года: Newmag Summer Fest
При генеральном спонсорстве компании Ucom 16 июля в парке Ераз прошел «Летний книжный фестиваль», который уже второй год подряд проводится при организации издательства Newmag. Целый день без остановки и свыше 10 часов проводились презентации книг, дискуссии, экспо-выставки, детские программы, церемонии награждения, состоялась премьера видеоклипа, а завершился фестиваль концертной программой. И самое главное: в этот день у книголюбов была возможность приобрести книги издательства со скидкой до 40 процентов.
Книжный фестиваль 2022 года был беспрецедентно масштабным, так как издательство Newmag представило сразу 7 новых книг: такие бестселлеры русской, европейской, американской литературы, темы и посылы которых сегодня более чем актуальны, книги, которые одновременно издаются в ведущих странах мира.
Девиз Newmag - актуальное содержание, интенсивное чтение. Другими словами, издательство стремится распространять такую литературу, которая нужна читателю сегодня и будет важна завтра. Об этом в своем выступлении на официальной церемонии открытия фестиваля сказал директор Newmag Артак Алексанян: «Это крупнейшее мероприятие Newmag, которое было бы невозможно без наших партнеров. Мы смогли оперативно сработаться как команда единомышленников в том числе и для того, чтобы вывести этот фестиваль на более высокий уровень. Этот фестиваль является доказательством эффективности командной работы. Ведь совместными усилиями мы можем делать то, что действительно важно для многих, служит большей цели и большему общественному интересу».
Подключившаяся к Newmag Summer Fest-2022, компания Ucom поощряет не только своих сотрудников, но и абонентов к участию в различных образовательных программах, спонсирует множество обучающих программ. Компания, предоставляющая услуги самой быстрой фиксированной и мобильной связи в Армении, постоянно выступает с инновационными предложениями, поддерживает образовательные и новаторские идеи будущих профессионалов в этой области. В своем выступлении на открытии фестиваля PR-руководитель компании Диана Мнацаканян подчеркнула: «В корпоративной культуре Ucom всегда особую роль имело образование. Направленный на человеческое развитие и рост образ мышления, а также гибкость ума формируются благодаря книге, к которой сегодня мы имеем доступ как в бумажном, так и в инновационном: цифровом вариантах. Современные технологии позволяют не только читать книгу, но и слушать ее: в горах, в долинах, на пляже, в самолете и где угодно, если есть экран и высокоскоростная связь с внешним миром. Чтение модно во все времена».
Добавим, что до начала фестиваля компания Ucom также провелa конкурс: в результате онлайн-розыгрыша книг в день самого фестиваля 4 победителя получили свои книги от Newmag.