Ucom-ի գլխավոր հովանավորությամբ կայացավ տարվա գլխավոր գրքատոն` Newmag Summer Fest-ը
«Յուքոմ» ընկերության գլխավոր հովանավորությամբ հուլիսի 16-ին Երազ այգում տեղի է ունեցել Newmag հրատարակչության կողմից արդեն երկրորդ տարին անցկացվող Գրքի ամառային փառատոնը։ Մի ամբողջ օր  առանց դադարի ու ավելի քան 10 ժամ անցկացվել են գրքի շնորհանդեսներ, քննարկումներ, էքսպո ցուցահանդեսներ, մանկական ծրագրեր, մրցանակաբաշխություն, տեղի է ունեցել տեսահոլովակի պրեմիերա, և գրքատոնը եզրափակվել է համերգային ծրագրով։ Եվ ամենակարևորը՝ այդ օրը գրքասերները հնարավորություն են ունեցել գնելու հրատարակչության գրքերը մինչև 40 տոկոս զեղչով:
2022-ի գրքատոնն աննխադեպ մասշտաբային էր, քանի որ միանգամից 7 նոր գիրք է ներկայացրել Newmag-ը: Ռուսական, եվրոպական, ամերիկյան գրականության այնպիսի բեսթսելլերներ, որոնց թեմաներն ու ուղերձներն ավելի քան արդիական են մեր օրերում, գրքեր, որոնք միաժամանակ լույս են տեսնում աշխարհի առաջատար երկրներում:
Newmag-ի կարգախոսն է․Ակտուալ բովանդակություն, ինտենսիվ ընթերցանություն։ Այսինքն, հրատարակչությունը ձգտում է տարածել այնպիսի գրականություն, որը պետք է ընթերցողին այսօր, ու կարևոր է լինելու նաև վաղը. փառատոնի բացման պաշտոնական արարողության իր խոսքում նշել է Newmag-ի տնօրեն Արտակ Ալեքսանյանը. «Սա Newmag-ի ամենամեծ միջոցառումն է, որը հնարավոր չէր լինի առանց մեր գործընկերների։ Մենք կարողացանք որպես համախոհների թիմեր օպերատիվ գործակցել՝ նաև այս փառատոնը բարձր մակարդակի հասցնելու համար։ Այս փառատոնը թիմային աշխատանքի արդյունավետության ապացույցն է: Չէ՞ որ միասնաբար կարող ենք անել այն, ինչն իրոք մեծ նշանակություն ունի շատերի համար, ծառայում է ավելի մեծ նպատակի և ավելի մեծ հանրային շահերի»:
Newmag Summer Fest-2022-ին միացած «Յուքոմ» ընկերությունն իր աշխատակիցներից մինչև բաժանորդներ խրախուսում է մասնակից դառնալ կրթական տարբեր ծրագրերի, հովանավորում ուսումնական բազմաթիվ նախագծեր։ Հայաստանում ամենաարագ ֆիքսված և շարժական կապի ծառայություններ մատուցող ընկերությունը մշտապես հանդես է գալիս նորարարական առաջարկներով, օժանդակում է ոլորտի ապագա մասնագետների կրթական, նորարարական գաղափարներին: Փառատոնի բացման խոսքում ընկերության PR ղեկավար Դիանա Մնացականյանն իր խոսքում ընդգծել է. «Ucom-ի կորպորատիվ մշակույթում մշտապես կարևորվել է կրթության դերը։ Մարդու զարգացմանը, աճին, մտքի ճկունությանը միտված մտածելակերպը ձևավորվում է գրքի շնորհիվ, որին այսօր հասանելիություն ունենք թե՛ թղթային, և թե՛ նորարարական՝ թվային տարբերակներով։ Այսօրվա տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս ոչ միայն ընթերցել գիրքը, այլև լսել այն սարերում, ձորերում, ծովափին, ինքնաթիռում և ամենուրեք, եթե կա էկրան և գերարագ կապ արտաքին աշխարհի հետ։ Գիրք կարդալը բոլոր դարերում նորաձև է»:
Հավելենք, որ մինչ փառատոնը Ucom-ն անցկացրել էր նաև մրցույթ. գրքի խաղարկության ընթացքում 4 հաղթողները հենց փառատոնի օրը ստացել են Newmag-ի գրքերից:

Ucom Sponsored the Major Book Festival of the Year: Newmag Summer Fest
With the general sponsorship of Ucom, on July 16, 2022 the Summer Book Festival was held in Yeraz Park, which is being organized by the Newmag publishing house for the second year in a row. Book presentations, discussions, expo-exhibitions, children activities, award ceremonies were held non-stop throughout the entire day, and lasted for more than 10 hours; furthermore, the premiere of the video clip took place, and the festival resumed with a concert program. And most importantly: on this day, book lovers had the opportunity to purchase books from the publisher at a discount of up to 40 percent.
The 2022 book festival turned unprecedentedly large-scale, as Newmag publishing house presented 7 new books at once: such bestsellers of Russian, European, American literature, the topics and messages of which are more than relevant today, books that are simultaneously published in the leading countries of the world.
Newmag's motto is "topical content, intensive reading". In other words, the publishing house strives to distribute such literature that the reader needs today and which will stay important tomorrow. Newmag’s director Artak Aleksanyan emphasized that in his speech at the official opening ceremony of the Festival: “This is the largest Newmag event, which would not be possible without our partners. We were able to work together as a team of like-minded people to bring this festival to a higher level. This festival is proof of the efficiency of the teamwork. After all, together we can do what really matters for many, serves a greater purpose and a greater public interest.
By joining Newmag Summer Fest-2022, Ucom encourages not only its employees, but also subscribers to participate in various educational programs, as well as sponsors many educational initiatives. The company, which provides the fastest fixed and mobile newtork services in Armenia, constantly comes up with innovative proposals, supports the educational and innovative ideas of future professionals in the field. In the opening speech of the Festival, Diana Mnatsakanyan, the Head of PR at Ucom underlined: “Education has always played a special role in Ucom's corporate culture. A mindset focused on human development and growth, as well as a flexible mind are shaped by the book, which today we have access to both in paper and innovative - digital versions. Modern technologies make it possible not only to read books, but also to listen to them: in the mountains, in the valleys, on the beach, on an airplane, and anywhere, where there is a screen and a high-speed connection to the outside world. Reading is fashionable at all times.
Let us add that prior to the Festival, Ucom also held a competition: as a result of an online book draw, 4 winners received Newmag books on the day of the Festival itself.