«Ղարաբաղ Տելեկոմի» ցանցում ռոումինգի սակագները վերականգնվում են
Սույն թվականի հուլիսի 5-ից «Յուքոմ» ընկերության շարժական կապի բաժանորդները կօգտվեն «Ղարաբաղ Տելեկոմի» ցանցում ռոումինգի՝ ՀԾԿՀ-ի կողմից ՀՀ բոլոր օպերատորների համար կարգավորվող սակագներից։ Մասնավորապես՝ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ցանցի ռոումինգում մուտքային զանգերի համար կգործի 13 դրամ/րոպե, իսկ դեպի Ucom ցանց և տեղական զանգերի համար՝ 27 դրամ/րոպե սակագինը։ SMS-հաղորդագրությունների գինը 10 դրամ/SMS է։
Միևնույն ժամանակ հարկ է ընդգծել, որ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ցանցի ռոումինգում ինտերնետի սակագինը Ucom-ի բաժանորդների համար կմնա անփոփոխ՝ 15 դրամ/ՄԲ:
Նշենք, որ ռոումինգում Ucom հեռախոսահամարից օգտվելու համար մինչև Հայաստանից մեկնելն անհրաժեշտ է ակտիվացնել նշյալ ծառայությունը: Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121# և հետևել հրահանգներին: Ռոումինգի ակտիվացումն անվճար է:
Հիշեցնենք, որ ռազմական իրավիճակով պայմանավորված, «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ցանցի ռոումինգին միանալիս 2020 թվականի հոկտեմեբրի 21-ից ժամը 18։00-ից գործել է 0 դրամ/րոպե հատուկ սակագինը մուտքային, դեպի Ucom, ինչպես նաև տեղական զանգերի համար։

Roaming Rates in "Karabakh Telecom" Network to Be Reactivated
Starting July 5th, 2022, Ucom mobile subscribers will benefit from roaming in "Karabakh Telecom" network in accordance with the rates, regulated by the PSRC for all the operators in the Republic of Armenia. In particular, the incoming calls when roaming in "Karabakh Telecom" network will be charged at 13 AMD/min, while calls to Ucom networks and local calls will be rated at 27 AMD/min. The cost of SMSes will be 10 AMD/SMS.
At the same time, let us emphasize that Ucom subscribers will benefit from mobile internet at the unchanged rate of 15 AMD/MB when roaming in "Karabakh Telecom" network.
Note, that in order to use Ucom number in roaming, one needs to activate the mentioned service right before departure from Armenia. To activate the service, the subscribers should dial *121# and follow the instructions. The activation is free of charge.
Let us remind that due to the martial law, starting October 21, 18:00, when roaming in "Karabakh Telecom" network, the special tariff of 0 AMD per minute was applied to incoming calls, calls to Ucom networks, as well as for local calls.