Ucom-ը տեխնիկական աջակցություն է տրամադրել Շենգավիթ վարչական շրջանին
«Յուքոմ» ընկերությունը Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմին տեխնիկական աջակցություն է տրամադրել, ինչի շնորհիվ 20 հասցեում տեղադրված մշտադիտարկման տեսախցիկներով վարչական շրջանի համապատասխան ստորաբաժանումն ավելի արագ կֆիքսի շրջակա միջավայրի պահպանությանն առնչվող հարցերը: Սա իր հերթին թույլ կտա ավելի արագ արձագանքել խնդիրներին՝ կանխելով հնարավոր խախտումները։
«Այսօր դժվար է պատկերացնել որևէ ոլորտ, որտեղ հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքները հիմք չհանդիսանան նորարարական լուծումների և աշխատանքի որակում նոր նշաձողեր սահմանելու համար։ Օպերատորների գործուն աջակցությամբ կարող ենք պլանավորել ու նախագծել խելացի քաղաքներ՝ ներառելով մասնագետների բազմաթիվ ոլորտներից», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
«Ուրախ ենք, որ «Յուքոմ» ընկերությունը պատրաստակամություն հայտնեց հանդես գալու որպես մեր նախաձեռնության տեխնիկական աջակից։ Լիահույս ենք, որ այս համագործակցության արդյունքում մեր վարչական շրջանի մի շարք արդիական խնդիրներ ավելի առարկայական լուծում կստանան», - նշել է Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Ռազմիկ Մկրտչյանը։
Հավելենք, որ ընթացիկ տարում Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմում նախատեսում են ավելացնել առկա տեսախցիկների թիվը:

Ucom has provided technical assistance to the staff of Shengavit administrative district of Yerevan, thanks to which the relevant department of the administrative district will be able to detect environmental issues more quickly with the surveillance cameras installed at 20 addresses. This, in turn, will allow to respond faster to problems and prevent possible violations.
“Today, it is difficult to imagine any field where telecommunication infrastructures are not a basis for innovative solutions, and for setting new benchmarks in the quality of work. With the active support of operators, we can plan and design smart cities, by engaging specialists from many fields”, said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
“We are glad that Ucom expressed readiness to act as a technical supporter of our initiative. We are full of hope that as a result of this cooperation, a number of urgent problems of our administrative district will be solved more substantially”, noted Razmik Mkrtchyan, the head of Shengavit administrative district.
Let us add, that during current year the staff of Shengavit administrative district plans to increase the number of existing cameras.