Ucom-ը զանգերի սպասարկման նոր կենտրոն կունենա Վանաձորում
Փետրվարից «Յուքոմ» ընկերությունը նախատեսում է զանգերի սպասարկման նոր կենտրոն հիմնել Վանաձորում, ինչի շնորհիվ ընթացիկ տարում քաղաքում կբացվի մոտ 20 աշխատատեղ։ Մինչ այսօր  զանգերի կենտրոնի աշխատակցի հաստիքի համար դիմել  են 22-25 տարեկան 100 վանաձորցիներ։ Դիմորդների շարքում են իրավաբաններ, հոգեբաններ, տնտեսագետներ, լեզվաբաններ, ինչպես նաև մանկավարժներ։
«Ընտրություն կատարելիս մեր համար միանշանակ էր, որ նոր զանգերի կենտրոնը պետք է բացվի մարզերից որևէ մեկում։ Բացի այդ, փորձել ենք մեր ներդրումն ունենալ մարզերի աշխատաշուկայի զարգացման գործում՝ առաջարկելով  Երևանի զանգերի կենտրոնին լիովին հավասար աշխատանքային պայմաններ։ Ասեմ, որ Վանաձորի դիմորդները կրթությամբ և մասնագիտական հմտություններով չեն զիջում Երևանի դիմորդներին։ Վստահ եմ, որ նրանք յուրահատուկ ներդրում կունենան Ucom-ի սպասարկման որակի բարելավման գործընթացում և, իհարկե, այն կտանեն «դբա լավը»», - պատմել է «Յուքոմ» ընկերության Հաճախորդների սպասարկման տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սոֆի Բոնդարենկոն։
Հարցազրույցների փուլը հաղթահարած դիմորդներն այս պահին մասնակցում են զանգերի կենտրոնի աշխատակցի համար նախատեսված խորացված դասընթացների, ուսումնասիրում են ընկերության կողմից տրամադրվող ֆիքսված և շարժական կապի բոլոր ծառայությունները, անհրաժեշտ աշխատանքային ծրագրերը և այլն։
Դասընթացների մասնակիցներից 23-ամյա Մարտին Մարտիրոսյանը, ով ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի «Սերվիս» բաժինը, պատմել է, որ Ucom-ն իրեն առաջին հերթին գրավել է իր «Level Up» փաթեթներով, «Mediaroom» հավելվածով, ինչպես նաև աշխատելու ոճով․ «Միշտ հետաքրքրված եմ եղել Ucom-ով, դրա ծառայություններով և, երբ տեսա Վանաձորում զանգերի կենտրոն բացվելու վերաբերյալ հայտարարությունը, անմիջապես դիմեցի։ Բնիկ վանաձորցի եմ, նախընտրում եմ աշխատել հենց իմ քաղաքում»։
Մեկ այլ մասնակից՝ 22-ամյա մասնագիտությամբ հոգեբան Անի Խաչատրյանը որոշել է դիմել այս հաստիքում աշխատելու համար, քանի որ իրեն միշտ հետաքրքրել է հաճախորդի հետ շփումը, ինչպես նաև տարբեր կոնֆլիկտային իրավիճակներ հարթելը։ Պատմում է, որ մշտապես հետևել է Ucom-ի աշխատանքային գործունեությանը ու, իր խոսքով, քաջատեղյակ  է ընկերությունում տիրող «աշխատանքային դրական մթնոլորտի» մասին․ «Այն, որ զանգերի կենտրոնը բացվում է հենց Վանաձորում, շատ ոգևորիչ է, քանի որ նմանատիպ աշխատանք նախկինում կարող էինք գտնել միայն Երևանում, այժմ Ucom-ը մեզ՝ վանաձորցիներիս, տվեց մեծ հնարավորություն ունենալ սիրելի աշխատանք հենց մեր քաղաքում»։

Ucom откроет новый центр обслуживания звонков абонентов в Ванадзоре
С февраля месяца компания Ucom планирует открыть новый центр обслуживания звонков абонентов в Ванадзоре, благодаря чему в текущем году в городе будет создано около 20 рабочих мест. На сегодняшний день на вакансию сотрудника центра обслуживания звонков абонентов Ucom подали заявки 100 жителей Ванадзора в возрасте от 22-25 лет. Среди соискателей на эту должность есть юристы, психологи, экономисты, лингвисты, а также педагоги.
“При выборе места мы точно знали, что новый центр обслуживания звонков абонентов однозначно нужно будет открывать в одном из регионов Армении. Кроме того, мы постарались внести свой вклад в развитие рынка труда в регионах, предложив условия работы, полностью равные ереванскому центру обслуживания звонков абонентов. Следует отметить, что ванадзорские соискатели, по образованию и профессиональным навыкам, не уступают ереванским соискателям. Уверена, что они внесут особый вклад в процесс улучшения качества обслуживания Ucom и, конечно же, поднимут уровень обслуживания до «դբա լավը» (на лорийском диалекте означает «к лучшему» - ред.)”, - рассказала исполняющая обязанности директора по обслуживанию абонентов Ucom Софи Бондаренко
Соискатели, прошедшие этап собеседования, сейчас проходят углубленное обучение, предусмотренное для сотрудника центра обслуживания звонков абонентов, изучают все услуги фиксированной и мобильной связи, предоставляемые компанией, необходимые рабочие программы, и так далее.
Один из участников курса обучения, Мартин Мартиросян, 23-летний выпускник факультета "Сервис" Ереванского государственного университета, рассказал, что компания Ucom, в первую очередь, его привлекла пакетами услуг Level Up, приложением Mediaroom, а также стилем работы: “Меня всегда интересовала компания Ucom, ее услуги и, когда увидел объявление об открытии центра обслуживания звонков абонентов в Ванадзоре, сразу же подал заявку. Будучи коренным жителем Ванадзора, предпочитаю работать в своем родном городе”.
Еще одна участница обучения, 22-летний психолог по профессии, Ани Хачатрян, решила подать заявку на работу на этой должности, так как ей всегда было интересно общаться с абонентами, а также разрешать различные конфликтные ситуации. Рассказывает, что всегда наблюдала за работой Ucom и, по ее словам, хорошо осведомлена о "дружной рабочей атмосфере" в компании: “Тот факт, что Центр обслуживания звонков абонентов Ucom открывается в Ванадзоре, очень обнадеживает, ведь раньше такую ​​работу мы могли найти только в Ереване, а теперь Ucom предоставила нам, жителям Ванадзора, прекрасную возможность иметь любимую работу в родном городе”.