Ucom ընկերությունն առաջինն է Հայաստանում առաջարկում 4K որակի հեռուաստաալիք
Օգոստոսի 20-ից Ucom ընկերությունն առաջինը Հայաստանում կսկսի հեռարձակել 4K որակի «Love Nature» հեռուաստաալիքը, որին հասանելիություն կստանան Ucom հեռուստատեսային ծառայության բոլոր բաժանորդները՝ իրենց դիմումի համաձայն:
4K որակի 3840 × 2160 թողունակության շնորհիվ բաժանորդները կդիտեն SD հեռուստաալիքների այսօրվա չափանիշները մինչև 20 անգամ գերազանցող պատկեր: Իսկ HD հեռուստաալիքների հետ համեմատության մեջ 4K որակի պատկերը մինչև 4 անգամ ավելի հստակ է, իրականին շատ մոտ և ունի ավելի հարուստ գունապնակ:
«Շարունակեք ապրել լավագույն պահերը Ucom-ի հետ։ Հայաստանում այսօր առաջինն ենք, որ մեր բաժանորդների համար հասանելի ենք դարձրել 4K որակի հեռուստաալիք։ «Love Nature»-ի շնորհիվ դուք կխորասուզվեք վայրի բնության և կենդանական աշխարհի բազմազանության մեջ։ Այս հեռուստաալիքը ձեր ընտանիքի բոլոր անդամների համար է։ 4K ցնցող որակի պատկերների միջոցով դուք իսկապես կհիանաք մեր մոլորակի գեղեցկությամբ: Ասեմ, որ մենք շուտով կունենանք նաև 4K որակի այլ հեռուստաալիքներ», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ 4К որակի «Love Nature»-ը բնության մասին մասնագիտացված և բացառիկ որակի բովանդակություն հեռարձակող հեռուստաալիք է՝ «BBC», «TRUE to NATURE» և «ICON FILMS»-ի հետ համատեղ արտադրությամբ։ Այն դիտելու համար անհրաժեշտ է ունենալ Ucom-ի կողմից տրամադրվող 4К TV ընդունիչ և 4К որակն ապահովող հեռուստացույց։ Այս հեռուստաալիքին բաժանորդագրվելու պայմանների մասին առաջիկայում առավել մանրամասն տեղեկատվություն կտարածվի:

Ucom is the First Company in Armenia to Rebroadcast a 4K TV channel
From August 20, Ucom will be the first company in Armenia to rebroadcast the 4K quality "Love Nature" TV channel, which will be available to all Ucom TV subscribers upon their request.
With 4K 3840 × 2160 resolution, subscribers will be able to watch up to 20 times what the current standard of SD TV channels is. And as compared to HD TV channels, the 4K picture is up to 4 times clearer, very close to reality and has a richer palette.
"Keep on breathing the best moments with Ucom. Today we are the first company in Armenia to make 4K quality TV channel available for our subscribers. Thanks to "Love Nature" TV channel you will immerse into the diversity of wild nature and animal world. This TV channel is designed for all your family members. With 4K stunning quality images you will truly admire the beauty of our planet. Let me say that we will soon have other 4K TV channels to offer for watching," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
Let us add, that 4K quality "Love Nature" is a TV channel specialized in an exceptional quality content about nature, co-produced by "BBC", "TRUE to NATURE" and "ICON FILMS". To watch it, you need to have a 4K TV receiver provided by Ucom and a TV-set supporting the 4K quality. More detailed information on the terms of subscribing to this TV channel will be available in the nearest future.