«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի 2021 ֆուտզալի մրցաշարի հաղթող է ճանաչվել  «Ucom-1» թիմը. տեղի ունեցավ պարգևատրման արարողությունը
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի 2021 ֆուտզալի մրցաշարի հաղթող է ճանաչվել «Ucom-1» թիմը. տեղի ունեցավ պարգևատրման արարողությունը
09/06/2021
Առողջ ապրելակերպն ու թիմային ոգին միասնականության լավագույն դրսևորումն են, իսկ թիմային սպորտը կորպորատիվ քաղաքացիության լավագույն օրինակներից մեկը: «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, առաջնորդվելով հասարակության առողջ ապրելակերպի խրախուսման սկզբունքով, կազմակերպել էր ֆուտզալի մրցաշար` «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգա 2021, որին մասնակցեցին խմբի կազմում հանդես եկող ընկերությունների 8 թիմերը: Մոտ մեկ ամիս շարունակվող խաղերը ընթանում էին «Megafood», «TI’ME», «Yerevan Mall», «Kinopark», «Santafe», «Ucom-1», «Ucom-2» թիմերի շուրջ 80 մարզիկների միջև, և 2021թ.-ի հաղթող ճանաչվեց Ucom-1 թիմը:
«Շնորհավորում եմ «Ucom-1» թիմին «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգա 2021-ին ֆուտզալի մրցաշարում վաստակած հաղթանակի համար։ Վստահ եմ, որ թիմային ոգին, fair play-ն ու առողջ մրցակցությունը դրսևորվում են նաև թիմի ամենօրյա աշխատանքում, որտեղ յուրաքանչյուրս մեր փոքր դերակատարությամբ պայքարում ենք մեծ ծրագրերի իրագործման  և մարդկանց կյանքի որակը բարելավման համար», -  ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
Հայաստանի լավագույն գործատուներից մեկի` «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի չեմպիոնների լիգայի  եզրափակչում «Ucom-1» թիմը 3-2 հաշվով դժվարին հաղթանակ տարավ «Galaxy» թիմի նկատմամբ, իսկ 3-րդ տեղի մրցախաղում  «Ucom-2»-ը 5-2 հաշվով հաղթեց «Megafood»-ին։ Ռմբարկուների ցանկը 9 գոլով գլխավորեց Megafood-ի ֆուտբոլիստ Միսակ Սիմոնյանը, իսկ լավագույն դարպասապահը «Ucom-1»-ից Միհրան Բաբայանն է։ Մրցաշարի ընթացքում տեղի ունեցավ 16 ֆուտբոլային թեժ հանդիպում, ֆուտբոլիստները խփեցին 100 գոլ, ստացան 40 դեղին և 4 կարմիր քարտեր։
«Այս դժվարին փուլում անցկացվող ֆուտբոլային թեժ մրցախաղերում մենք լցվեցինք մեծ էներգիայով և մոտիվացիայով, իսկ ֆուտզալի մրցաշարը փոքր տոն դարձավ մեզ համար», - ասել է TI’ME ընկերության գլխավոր տնօրեն, TI’ME թիմի ավագ Արսեն Մնացականյանը:
«Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգան հրաշալի հնարավորություն էր առողջ ապրելակերպի և կորպորատիվ մշակույթի արժեքների բարձրացման համար», -  նշել է Chronograph ընկերության գլխավոր տնօրեն, «Galaxy» թիմի ավագ Գաբրիել Ավետիսյանը։
Լարված ու հետաքրքիր խաղերին իրենց եռանդուն աջակցությունը ցուցաբերեցին թիմերի երկրպագուներից կազմված ֆան-ակումբները, որոնք լեփ լեցուն տրիբունայից ակտիվորեն աջակցում էին թիմերին:
««Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգան հիանալի առիթ էր «Գալաքսիի» աշխատակիցների համայնքի սպորտային ակտիվությունը խրախուսելու, աշխատակիցների միջև ներքին հաղորդակցության ապահովման և համայնքի զարգացման համար։ Ֆուտզալի մրցաշարով մենք նպաստում ենք առողջ մրցակցության սկզբունքների արմատավորմանը մեր համայնքում», - հավելել է «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգայի կազմկոմիտեի ղեկավար Արմեն Խաչիկյանը։
Նշենք, որ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, որպես Հայաստանի լավագույն գործատուներից մեկը, իր համայնքի զարգացման համար տարբեր սոցիալական և կորպորատիվ քաղաքացիության նախագծեր է իրականացնում, այդ թվում նաև աշխատակիցների մասնակցությամբ սոցիալական ծրագրեր տարեցների և երեխաների համար, կրթական ծրագրեր խմբի ղեկավար կազմի մասնակցությամբ, արվեստի և դասական երաժշտության խրախուսում` Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգաշրջանին խմբի բոլոր աշխատակիցների հրավիրատոմսերի տրամադրմամբ: Խմբում համայնքի զարգացման ծրագրերը ներառում են նաև աշխատակիցների փոխանակման, աշխատանքային պրակտիկաների և անձնային զարգացման ուղղությունները:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, հիմնադրված Արամ Խաչատրյանի, Գուրգեն Խաչատրյանի և Արտյոմ Խաչատրյանի կողմից, հայկական հոլդինգային ընկերություն է, որը ներկայացնում է 15 ընկերություն 3 երկրում։ Ընկերության շրջանառության զգալի մասն ուղղվում է Հայաստանում սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի իրականացմանը կրթության, սոցիալական զարգացման և արվեստի ոլորտներում Հայաստանում մտքի առաջնորդության և մտավոր կապիտալի զարգացման համար։

Победителем турнира по футзалу группы компаний «Галакси» стала команда «Ucom-1»: состоялась церемония награждения
09/06/2021
Здоровый образ жизни и командный дух - лучшие проявления единства, а командный вид спорта - один из лучших примеров корпоративного ответственности. Группа компаний «Галакси», руководствуясь принципом поощрения здорового образа жизни своего сообщества, организовала турнир по футзалу - Лигу чемпионов «Галакси», в котором приняли участие 8 команд из компаний, входящих в состав группы. Игры, которые длились около месяца, проходили между 80 спортсменов из команд «Megafood», «TI'ME», «Yerevan Mall», «Kinopark», «Santafe», «Ucom-1», «Ucom-2», и победителем 2021 года стала команда «Ucom-1».
«Поздравляю команду «Ucom-1» с победой на турнире по футзалу в Лиге чемпионов «Галакси». Я уверен, что командный дух, «fair play» и здоровая конкуренция проявляются также в повседневной работе команды, где каждый из нас, выполняя свою небольшую роль, борется за реализацию больших проектов и улучшение качества жизни людей», - об этом заявил соучредитель группы компаний «Галакси», главный директор Арам Хачатрян.
В финале Лиги чемпионов группы компаний «Галакси», одного из наилучших работодателей Армении, команда «Ucom-1» одержала непростую победу над командой «Galaxy» со счетом 3-2, а в матче за 3-е место «Ucom-2» обыграла «Megafood» со счетом 5-2. Список бомбардиров с 9 голами возглавил футболист из «Megafood» Мисак Симонян, а лучшим вратарем стал Мигран Бабаян из «Ucom-1». В ходе турнира состоялись 16 горячих футбольных матчей, футболисты забили 100 голов, получили 40 желтых и 4 красных карточек.
«Во время горячих футбольных матчах, проводимых в этот непростой период, мы наполнились большой энергией и мотивацией, а турнир по футзалу стал для нас маленьким праздником», - сказал генеральный директор компании TI'ME, капитан команды «TI’ME» Арсен Мнацаканян.
«Лига чемпионов «Галакси» стала прекрасной возможностью для повышения ценностей здорового образа жизни и корпоративной культуры», - отметил генеральный директор компании Chronograph, капитан команды «Galaxy» Габриэль Аветисян.
Фан-клубы, состоящие из болельщиков команд, проявили свою энергичную поддержку во время напряженных и интересных игр и активно поддерживали команд с переполненной трибуны.
«Лига чемпионов «Галакси» стала прекрасной возможностью для поощрения спортивной активности сообщества сотрудников «Галакси», обеспечения внутренней коммуникации между сотрудниками и развития сообщества. Турниром по футзалу мы способствуем укоренению здоровой конкуренции в нашем сообществе», - добавил руководитель оргкомитета Лиги чемпионов «Галакси» Армен Хачикян.
Следует отметить, что группа компаний «Галакси», как один из лучших работодателей в Армении, реализует различные социально-корпоративные проекты для развития своего сообщества, командного духа и единства, в том числе реализует социальные программы для пожилых и детей с участием сотрудников, образовательные программы с участием руководящего состава Группы, поощряет искусство и классическую музыку с предоставлением приглашений всем сотрудникам Группы в период концертного сезона Государственного симфонического оркестра Армении. Программы развития сообщества в группе включают также направления по обмену сотрудниками, трудовым практикам и личному развитию.
Группа компаний «Галакси», основанная Арамом Хачатряном, Гургеном Хачатряном и Артемом Хачатряном, является армянской холдинговой компанией, представляющей 15 компаний в 3 странах. Значительная часть оборота компании направляется на реализацию программ социальной ответственности в Армении в сферах образования, социального развития и искусства, в целях развития интеллектуального лидерства и интеллектуального капитала в Армении.