Ucom-ն ընդլայնել է անվճար հասանելիությամբ կրթական կայքերի ցանկը
Կարևորելով Հայաստանի Հանրապետության և Արցախից ՀՀ տեղափոխված միջին և ավագ դասարանների աշակերտների կրթության գործընթացի շարունակականությունը, ինչպես նաև ինտերնետ կապի մատչելիության ապահովումը՝ Ucom ընկերությունն ընդլայնել է U! Կանխավճարային, Ucom Ունիվերսալ և Ունիվերսալ Պլյուս մի շարք սակագնային պլաններում ներառված անսահմանափակ օգտագործման հնարավորությամբ կրթական ռեսուրսների ցանկը։
Մասնավորապես, ԿԳՄՍ նախարարության խնդրանքով նոյեմբերի 21-ից Ucom ընկերության շարժական կապի u1000, u1500, u2000, u3000 կանխավճարային սակագնային պլանների, ինչպես նաև Ucom Ունիվերսալ և Ունիվերսալ Պլյուս ծառայության բաժանորդները չեն վճարի ինտերնետի օգտագործման վճար Google Classroom, ինչպես նաև Microsoft Teams այցելելիս։ Նույն սկզբունքն ամիսներ շարունակ գործում է zoom.us, armedu.am, emis.am, kahoot.com և etwinning.net կայքերի համար։
Հիշեցնենք, որ մինչև նոյեմբերի 30-ը ներառյալ նշյալ սակագնային պլանների բաժանորդներից ինտերնետի օգտագործման վճար չի գանձվի նաև Twitter, Skype, Zoom, Viber, WhatsApp հավելվածներից օգտվելիս։

Ucom расширила список образовательных сайтов с бесплатным доступом
Осознавая важность непрерывности учебного процесса для учеников средних и старших классов как в самой Республике Армения, так и для приехавших из Арцаха учеников, а также обеспечения доступа в интернет, компания Ucom расширила список образовательных ресурсов с возможностью неограниченного использования для абонентов ряда тарифных планов услуги U! Предоплатная и постоплатных тарифных планов Ucom Универсальный и Универсальный Плюс.
В частности, по просьбе Министерства образования, науки, культуры и спорта РА с 21 ноября абоненты предоплатных тарифных планов мобильной связи Ucom u1000, u1500, u2000, u3000, а также постоплатной услуги Ucom Универсальный и Универсальный Плюс не будут платить за интернет при посещении Google Classroom и Microsoft Teams. Тот же принцип уже несколько месяцев подряд действует для сайтов zoom.us, armedu.am, emis.am, kahoot.com и etwinning.net.
Напомним, что по 30 ноября включительно с абонентов указанных тарифных планов не будет взиматься плата за интернет также при использовании приложений Twitter, Skype, Zoom, Viber, WhatsApp.