Անհայտ անձինք շարքից դուրս են հանել Ucom-ի բջջային կայանն Արմավիրում
Այսօր վաղ առավոտյան պարզվել է, որ անհայտ անձը կամ անձինք շարքից դուրս են հանել Արմավիրում գործող Ucom-ի 4G+ բջջային կապն ապահովող կայաններից մեկը։ Կտրված են դրա աշխատանքն ապահովող օպտիկական մալուխն ու հարակից լարերը, լրջորեն վնասված են կայանի տարբեր մասերը։ Բջջային կայանը տեղակայված է երկրում գործող մյուս օպերատորների բջջային կայանների անմիջական հարևանությամբ, որոնք անվնաս են մնացել։
«Շարքից հանված է հենց Ucom-ի շարժական կապն ապահովող բջջային կայանը։ Անհայտ անձը կամ անձինք խոշոր չափի վնաս են պատճառել ընկերությանը և այդ քայլով՝ զրկել Արմավիրում բնակվող մեր բաժանորդներին կապի մեջ մնալու, առցանց կրթվելու և աշխատելու հնարավորությունից։ Իրավապահ մարմիններին հանցագործության մասին հաղորդում է տրվել, նախաքննությունն ընթանում է, շարժառիթները պարզվում են», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ բջջային կայանների կառուցման և տեխնիկական սպասարկման թիմն անմիջապես մեկնել է Արմավիր՝ կայանը վերականգնելու և ծառայությունների մատուցման բնականոն ընթացքն ապահովելու համար։ Ucom ընկերությունը հայցում է բաժանորդների ներողամտությունը ժամանակավոր անհարմարության համար։

Неизвестные вывели из строя мобильную станцию Ucom в Армавире
Сегодня рано утром было выявлено, что неизвестные лица (либо лицо) вывели из строя мобильную станцию, обеспечивающую мобильную связь 4G+ от Ucom в Армавире. Оптический кабель и прилегающие провода, обеспечивающие работу станции, перерезаны, различные части станции серьезно повреждены. Мобильная станция расположена в непосредственной близости от мобильных станций других действующих в стране операторов, которые не были повреждены.
«Из строя выведена именно станция Ucom, которая обеспечивает мобильную связь. Незвестное лицо или лица нанесли серьезный ущерб компании, тем самым лишив наших абонентов возможности оставаться на связи, работать и обучаться в онлайн режиме. Правоохранительные органы получили извещение о преступлении, ведется предварительное следствие, выясняются мотивы», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Сергеевич Хачатрян.
Добавим, что команда по строительству и техническому обслуживанию мобильных станций немедленно отправилась в Армавир, чтобы восстановить станцию и обеспечить возможность бесперебойного предоставления мобильных услуг. Компания Ucom приносит абонентам свои извинения за причиненные временные неудобства.