Անհայտ անձինք շարքից դուրս են հանել Ucom-ի բջջային կայանն Արմավիրում
Այսօր վաղ առավոտյան պարզվել է, որ անհայտ անձը կամ անձինք շարքից դուրս են հանել Արմավիրում գործող Ucom-ի 4G+ բջջային կապն ապահովող կայաններից մեկը։ Կտրված են դրա աշխատանքն ապահովող օպտիկական մալուխն ու հարակից լարերը, լրջորեն վնասված են կայանի տարբեր մասերը։ Բջջային կայանը տեղակայված է երկրում գործող մյուս օպերատորների բջջային կայանների անմիջական հարևանությամբ, որոնք անվնաս են մնացել։
«Շարքից հանված է հենց Ucom-ի շարժական կապն ապահովող բջջային կայանը։ Անհայտ անձը կամ անձինք խոշոր չափի վնաս են պատճառել ընկերությանը և այդ քայլով՝ զրկել Արմավիրում բնակվող մեր բաժանորդներին կապի մեջ մնալու, առցանց կրթվելու և աշխատելու հնարավորությունից։ Իրավապահ մարմիններին հանցագործության մասին հաղորդում է տրվել, նախաքննությունն ընթանում է, շարժառիթները պարզվում են», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ բջջային կայանների կառուցման և տեխնիկական սպասարկման թիմն անմիջապես մեկնել է Արմավիր՝ կայանը վերականգնելու և ծառայությունների մատուցման բնականոն ընթացքն ապահովելու համար։ Ucom ընկերությունը հայցում է բաժանորդների ներողամտությունը ժամանակավոր անհարմարության համար։

Early this morning, it became known that an unknown person or persons destroyed one of Ucom's mobile stations located in Armavir and providing 4G+ connection. The optical cable and adjacent wires that ensure its operation were cut off and different parts of the station were seriously damaged. The mobile station is located in close neighbourhood with the mobile stations of other telecom operators, which remained intact.
"It is Ucom's mobile station that has been destroyed. An unknown person or persons caused major damage to the company, and by such action deprived our subscribers living in Armavir of the opportunity to stay in touch, to learn and work online. Law enforcement agencies have been notified of the crime, the preliminary investigation is underway, the motives are being clarified," said Ara Sergei Khachatryan, Director General at Ucom.
It should be added that the mobile station civil works and maintenance team has immediately arrived at the scene in Armavir to restore the station and ensure the normal course of service provision. Ucom apologizes to its customers for the temporary inconvenience.