Ucom-ը հեռավար ուսուցումը հասանելի է դարձնում բոլորի համար
Ինչպես գիտենք, արդեն մեկ շաբաթից ավել է, որ մեկնարկել են Ucom ընկերության և ԿԳՄՍ նախարարության համագործակցությամբ հեռավար դասերը։
Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ հեռավար ուսուցումն արդեն հասանելի է Հայաստանի ողջ տարածքում Ucom-ի uMediaroom հավելվածի միջոցով։
Հավելվածի հեռուստաալիքների ցանկում ավելացել են 12 հեռուստաալիքներ՝ յուրաքանչյուր դասարանի համար առանձին ալիք, որոնցով հեռարձակվում են ԿԳՄՍ նախարարության կողմից պատրաստվող հեռավար դասընթացները։ Առարկայի անվանումը և դասարանը նշված են տեսանյութի վերնագրում: Դասերը հեռարձակվում են live ռեժիմով: Ի դեպ, օգտվողները կարող են մինչև 3 օր ժամանակահատվածով օգտագործել Catch Up հնարավորությունը և դիտել հաղորդումներն իրենց հարմար ժամին։
Նշենք, որ Ucom շարժական հեռախոսակապի բոլոր բաժանորդները uMediaroom հավելվածի միջոցով տեսանյութեր դիտելիս չեն վճարում ծախսված ինտերնետ ծավալի համար, այսինքն կարող են դիտել հաղորդումներն անգամ, եթե գտնվում են WiFi տիրույթից դուրս և միացված են շարժական ցանցին:
Ucom Universal և uMix փաթեթների բաժանորդները կարող են դիտել uMediaroom-ը առանց ամսավճարի, մյուս բոլոր՝ այդ թվում այլ օպերատորների բաժանորդները, կարող են ներբեռնել uMediaroom հավելվածը Google Play-ից և App Store-ից և մեկ ամիս դիտել ալիքներն անվճար։
Նույն տեսանյութերը տեղադրվում են նաև Ucom-ի uTV-ի տեսավարձույթի (VoD) «Հեռավար ուսուցում» բաժնում՝ դասակարգված ըստ դասարանի, ամսաթվի և առարկայի:
«Ucom ընկերությունը իր գործունեության ամբողջ ընթացքում մշտապես կարևորել է որակյալ կրթության հասանելիության ապահովումը ՀՀ բոլոր մարզերում, որը հավասար զարգացման հնարավորություն է տալիս աճող սերնդին։ Այդ է պատճառը, որ արտակարգ դրության իրավիճակում մեր մասնագետներն անընդհատ փորձում են հեռավար կրթության առավել ընդգրկուն լուծումներ առաջարկել մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների համար», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Ucom делает дистанционное обучение доступным для всех
Уже свыше недели стартовали дистанционные занятия, осуществляемые в рамках сотрудничества между компанией Ucom и Министерством науки, образования, культуры и спорта РА.
Мы рады сообщить, что дистанционное обучение теперь доступно по всей территории Армении посредством мобильного приложения uMediaroom от Ucom.
В список каналов приложения было добавлено 12 новых, по принципу отдельный канал для каждого класса. Каждый канал транслирует курсы дистанционного обучения, подготавливаемые Министерством образования, науки, культуры и спорта. Предмет и класс указываются в заголовке видео. Уроки транслируются в прямом эфире. При этом пользователи могут воспользоваться функцией Catch Up для просмотра материалов 3-дневной давности в удобное время.
Отметим, что все абоненты мобильной связи Ucom при просмотре программ через приложение uMediaroom не платят за объем использованного интернета и могут спокойно просматривать программы, даже будучи подключенными к мобильной сети, в условиях отсутствия доступа к WiFi.
Абоненты Ucom Universal и пакетов uMix могут просматривать uMediaroom без ежемесячной платы, все остальные же, в том числе и абоненты других операторов, могут загрузить приложение uMediaroom из Google Play или App Store и в течение месяца смотреть программы без дополнительной платы.
Те же видеоматериалы размещаются также в подразделе «Дистанционное обучение» раздела «Видеопрокат» (VoD) телевизионной услуги Ucom, они классифицированы по классу, дате и темам.
«На протяжении всей своей деятельности компания Ucom всегда подчеркивала важность обеспечения доступа к качественному образованию во всех регионах Армении, что необходимо для создания равных возможностей для подрастающего поколения. Именно поэтому, в условиях чрезвычайного положения наши специалисты постоянно пытаются предлагать более комплексные решения по организации дистанционного обучения для всех граждан нашей страны», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.