uTV Prime՝ նոր անվանում և հավելյալ ալիքներ
Ucom ընկերության IPTV հեռուստատեսային ծառայության այն բաժանորդները, ովքեր ընտրել են uTV Full Catch Up սակագնային պլանը, այսուհետ կօգտվեն դրանից նոր՝ uTV Prime անվանմամբ։ Ավելին, սակագնային պլանում ներառված 167 ալիքի փոխարեն, որից 28-ը HD հեռուստաալիքներ են, բաժանորդները հնարավորություն կունենան դիտելու 181 ալիքներ, որոնցից 41-ը HD որակով։
«Ucom-ը կարևորում է որակյալ մեդիաբովանդակության տրամադրումը հայաստանյան հեռուստադիտողին։ Բոլոր կինոսերների, երաժշտասերների, մանկական հեռուստաբովանդակություն նախընտրողների, սպորտի սիրահարների, պատմական ու գիտական տեսաբովանդակություն նախընտրող մեր հեռուստադիտողների կարծիքը հաշվի է առնվում այս կամ այն հեռուստաալիքը մեր ցանցում ներառելու ժամանակ», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հիշեցնենք նաև, սակագնային պլանի ամսավճարն անփոփոխ է, իսկ «Տեսավարձույթ» (VoD) բաժնում վերջին տարիների հայկական հեռուստաարտադրանքի մեկ էպիզոդի դիտման գինը սահմանվել է 100 դրամ նախկին 200, 250 կամ 300 դրամի փոխարեն։

uTV Prime: новое наименование и дополнительные каналы
Те абоненты услуги IPTV от Ucom, которые выбрали тарифный план uTV Full Catch Up, отныне воспользуются им под новым названием uTV Prime. Кроме того, вместо 167 телеканалов, включенных в указанный тарифный план, 28 из которых имеют качество HD, абоненты получат возможность просмотра 181 телеканала, 41 из которых в качестве HD.
«Предоставление качественного медиаконтента армянскому телезрителю крайне важно для Ucom. При включении того или иного телеканала в нашу сетку вещания, мы учитываем мнение всех наших телезрителей киноманов, меломанов, любителей детского медиаконтента, спортивных состязаний, а также тех, кто предпочитает исторический и научный контент», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Напомним также, что ежемесячная плата за тарифный план неизменна, а стоимость за просмотр одного эпизода армянского телеконтента в разделе «Видеопроката» (VoD) составляет 100 драмов вместо прежних 200, 250 или 300 драмов.