WebTV-ն IPTV-ում․ «Ազատությունը» վերահեռարձակվում է Ucom-ի հեռուստատեսային ցանցում
Ucom հեռուստատեսային ցանցի uTV և uTV Box բաժանորդները հնարավորություն ունեն առանձին ալիքով հետևելու «Ազատություն» ռադիոկայանի առցանց հեռուստաեթերին։ «Ազատության» լրագրողների կողմից ներկայացվող տեղական և միջազգային լուրերը, օրվա կարևորագույն իրադարձությունների մասին ռեպորտաժները, մեկնաբանությունները, հարցազրույցներն այսուհետ հասանելի են Ucom ցանցում՝ 222-րդ հեռուստաալիքով։
«Հաշվի առնելով Ucom-ի տեխնիկական հնարավորությունները և մեր բաժանորդների մեծագույն հետաքրքրվածությունը հենց «Ազատության» բովանդակության նկատմամբ, այսպիսի նորարարական լուծում մտածեցինք՝ Հայաստանում առաջին անգամ ընդգրկելով առցանց հեռուստաեթերը IPTV-ում», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ «Ազատության» առցանց եթերը հասանելի է նաև uMediaroom շարժական հեռուստատեսության բաժանորդներին։

WebTV по IPTV: «Радио Свобода» ретранслируется в телевизионной сети Ucom
Абоненты uTV и uTV Box телевизионной сети Ucom имеют возможность следить за онлайн эфиром радио «Свобода» на отдельном телеканале. Местные и международные новости, репортажи о важнейших событиях дня, комментарии и интервью, - весь информационный контент, предоставляемый журналистами радио «Свобода», отныне доступен по 222-ому телеканалу сети Ucom.
«Приняв во внимание технические возможности компании Ucom и большой интерес наших абонентов в отношении контента, генерируемого именно радио «Свобода», мы придумали такое инновационное решение, впервые в Армении включив онлайн-вещание в сетку IP-телевидения», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Добавим, что онлайн эфир радио «Свобода» доступен также абонентам мобильного телевидения uMediaroom.