WebTV-ն IPTV-ում․ «Ազատությունը» վերահեռարձակվում է Ucom-ի հեռուստատեսային ցանցում
Ucom հեռուստատեսային ցանցի uTV և uTV Box բաժանորդները հնարավորություն ունեն առանձին ալիքով հետևելու «Ազատություն» ռադիոկայանի առցանց հեռուստաեթերին։ «Ազատության» լրագրողների կողմից ներկայացվող տեղական և միջազգային լուրերը, օրվա կարևորագույն իրադարձությունների մասին ռեպորտաժները, մեկնաբանությունները, հարցազրույցներն այսուհետ հասանելի են Ucom ցանցում՝ 222-րդ հեռուստաալիքով։
«Հաշվի առնելով Ucom-ի տեխնիկական հնարավորությունները և մեր բաժանորդների մեծագույն հետաքրքրվածությունը հենց «Ազատության» բովանդակության նկատմամբ, այսպիսի նորարարական լուծում մտածեցինք՝ Հայաստանում առաջին անգամ ընդգրկելով առցանց հեռուստաեթերը IPTV-ում», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ «Ազատության» առցանց եթերը հասանելի է նաև uMediaroom շարժական հեռուստատեսության բաժանորդներին։

WebTV on IPTV: «Radio Liberty» is Being Broadcast over Ucom Television Network
The uTV and uTV Box subscribers of Ucom television network have the opportunity to watch the online broadcast of «Radio Liberty»’s programs over the separate TV-channel. From now on the local and international news, reports on the most important events of the day, commentaries and interviews, - the entire content generated by «Radio Liberty» journalists is available for watching over the 222nd TV-channel of Ucom network.
«Taking into account the technical capabilities of Ucom and the huge interest of our subscribers towards the content of «Radio Liberty», we have come up with such an innovative solution, by including web-TV on IPTV for the first time in Armenia», said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Let us add, that the online broadcast of «Radio Liberty» is also available to uMediaroom mobile television subscribers.