Ucom-ի բաժանորդները կվայելեն 5 դրամ/ՄԲ ռոմինգի առավել մատչելի սակագինը Ռուսաստանում
Ucom ընկերության շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր մինչև 2019թ․ հունվարի 31-ը գործնական, տուրիստական կամ անձնական նպատակով մեկնելու են Ռուսաստան,  կվճարեն ռոմինգի անհավանական՝ 5 դրամ/ՄԲ սակագինը նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն։
Պարզապես Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել Ucom ռոմինգ ծառայությունը՝ հավաքելով *121# և Ռուսաստանի Դաշնություն ժամանելուն պես միանալ ՄեգաՖոնի ցանցին։
«Մեր ընկերությունն արտերկրի գործընկերների հետ բանակցելիս ջանք ու եռանդ չի խնայում  Ucom շարժական կապի բաժանորդներին յուրաքանչյուր տարի  առավել գրավիչ պայմաններ առաջարկելու համար: Լավ է, երբ ռոմինգում հնարավոր է ոչ միայն մտերիմների հետ անընդհատ կապի մեջ մնալ, այլև ամսվա վերջում ընկալելի հաշիվ ունենալ», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Абонеты Ucom насладятся более доступным тарифом в 5 драмов/МБ при роуминге в России
Те абоненты мобильной связи компании Ucom, кто до 31 января 2019 года будут находиться в России с рабочим, туристическим или личным визитом, будут платить за роуминг по невероятному тарифу в 5 драмов/МБ, вместо прежних 15 драмов/МБ.
Просто при отбытии из Армении необходимо активировать услугу роуминга от Ucom, набрав *121# и по прибытии в Российскую Федерацию подключиться к сети оператора МегаФон.
«Наша компания не жалеет усилий при переговорах с зарубежными партнерами, чтобы ежегодно предоставлять абонентам мобильной связи Ucom более привлекательные условия связи. Хорошо, когда в роуминге возможно не только всегда быть на связи со своими близкими, но и иметь адекватный счет в конце месяца», - отметил со-учредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.