Ամփոփվեց Ucom-ի նախաձեռնությամբ իրականացված «Մեդիա բովանդակություն 2017» ամենամյա համաժողովը
Հունիսի 26-ից 28-ը Դիլիջանում արդեն երրորդ անգամ մեկնարկեց ավանդական դարձած «Մեդիա բովանդակություն 2017» եռօրյա համաժողովը, որի նպատակն է նպաստել հայաստանյան ու միջազգային հեռուստաբովանդակության մատակարարների շարունակական գործակցությանը և փորձի փոխանակմանը:
Այս տարի ևս հեռուստատեսային արտադրանքի մասնագետները քննարկեցին ոլորտի խնդիրներն ու մարտահրավերները, պահանջարկն ու դրա բավարարման հնարավորությունները միջազգային այնպիսի հեռուստաալիքների բովանդակության համար պատասխանատու ներկայացուցիչների հետ, ինչպիսիք են CNN-ը, Cartoon Network-ը, Boomerang-ը և 40 այլ հայտնի ալիքներ:
«Միջազգային մակարդակի որակյալ բովանդակությունը կարևոր է մասնավորապես կրթական ոլորտում նորարարական նախագծերով հանդես գալու համար: Այդպիսի մի նախագիծ վերջերս իրականացրեցինք Discovery հեռուստաալիքի հետ, և շուտով նախագծում հաղթող ճանաչված պատանինեի թիմը կմեկնի Նիդերլանդներ՝ Եվրոպական տիեզերական գործակալության գլխավոր գրասենյակ: Սակայն մենք ձգտում ենք ամեն կերպ ընդլայնել միջազգային ընկերությունների հետ առկա գործակցության շրջանակը», - մանրամասնեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Համաժողովի մեկնարկին ներկա էին նաև Ucom ընկերության հեռուստատեսային ցանցում հեռարձակվող Արմենիա Premium հեռուստաալիքի բովանդակության հարստացման վրա աշխատող անձնակազմը, դերասանները ու հայտնի մարդիկ: Ներկաներն ընդգծեցին այդօրինակ հանդիպումների կարևորությունը ու դրական արձագանքներ հնչեցրին արդեն իրականացված նախագծերի արդյունավետության վերաբերյալ:
Համաժողովի ընթացքում Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը համապարփակ գործակցության մասին վկայող հավաստագրեր է հանձնել հայաստանյան և միջազգային գործընկերներին՝ հույս հայտնելով, որ այդ գործակցությունը ոչ միայն շարունակական կլինի, այլև կնպաստի ընկերությունների բիզնես նպատակների իրականացմանը:
Հավելենք, որ համաժողովի վերջին օրը՝ հունիսի 28-ը նշանավորվեց բազմակողմ գործակցության մասին հուշագրի ստորագրմամբ, ինչպես նաև Turner Broadcasting ընկերության տնօրեն Տատյանա Կալիտայի և Արմենիա հեռուստաընկերության գլխավոր պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանի կողմից վարպետության դասերի անցկացմամբ:

Компания Ucom подвела итоги ежегодной конференции “Медиа-контент 2017”
С 26 по 28 июня в Дилижане, в третий раз стартовала уже ставшая традиционной трехдневная конференция “Медиа-контент 2017”, целью которой является содействие продолжительному сотрудничеству и обмену опытом между армянскими и международными провайдерами контента.
В этом году также эксперты в области телевизионной продукции обсудили ее задачи и проблемы, спрос и возможности его удовлетворения с представителями, ответственными за контент таких международных телеканалов, как CNN, Cartoon Network, Boomerang и 40 других популярных каналов.
«Качественный контент международного класса важен, в частности, при представлении инновационных проектов в области образования. Один из таких проектов мы недавно реализовали с телеканалом Discovery, и вскоре победившая в проекте команда юных новаторов отправится в Нидерланды, в штаб-квартиру Европейского космического агентства. Но мы всячески стремимся расширить рамки текущего сотрудничества с международными компаниями», - пояснил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
На открытии конференции также присутствовали сотрудники, работающие над обогащением контента, вещаемого в сети Ucom телеканала Армения Premium, актеры и известные люди. Присутствующие подчеркнули важность подобных встреч и выразили положительное мнение об эффективности реализуемых проектов.
Во время конференции генеральный директор компании Ucom Айк Есаян вручил сертификаты о всестороннем сотрудничестве местным и международным партнерам, выразив надежду, что это сотрудничество будет не только продолжительным, но и поспособствует реализации бизнес-целей компаний.
Добавим также, что последний день – 28 июня - ознаменовался подписанием меморандума о многостороннем сотрудничестве, а также мастер-классами от директора компании Turner Broadcasting Татьяны Калиты и генерального продюссера телекомпании Армения Рубена Мхитаряна.