Ucom ընկերությունը և «Ֆորա-Բանկը» կգործակցեն հեռահաղորդակցության ոլորտում
Ucom ընկերությունը և «ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ» բաժնետիրական առևտրային բանկը («Տաշիր» ընկերությունների մաս է) գործակցության համաձայնագիր են ստորագրել հեռահաղորդակցական ծառայությունների ամբողջական սպեկտորը ներկայացնող նախագծերի շուրջ, որոնք ներառում են Հայաստանի ողջ տարածքը, այդ թվում՝ դրա առավել հեռավոր շրջանները: Համաձայնագրով սահմանվում է ներդրումային ծրագրի իրականացումը, որը թույլ կտա երկրում ընդլայնել 4Play առաջարկներն ու 4G+ ցանցը:
Ucom ընկերությունը շարունակում է իր ռազմավարական զարգացման ծրագրերի իրականացումը, ինչի համատեքստում ներդրում կատարելու համաձայնություն է ձեռք բերվել «ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ» բաժնետիրական առևտրային բանկի հետ («Տաշիր» ընկերությունների խումբ)։ Ազգային կապիտալով գործունեություն ծավալող երկու խոշորագույն ընկերություններում համոզված են, որ այս գործացկության արդյունքում Հայաստանի տնտեսության համար կապահովվի զարգացման դրական դինամիկա: Ներդրումային ծրագրի իրականացումը թույլ կտա ստեղծել նոր և բացառիկ մեդիա արտադրանք և ներկայացնել այն ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի սպառողների ուշադրությանը:
Ապագա պլաններում է նաև գործունեության աշխարհագրական ընդլայնումը, այդ թվում՝ Ռուսաստանի տարածքում, ինչը Ucom ընկերությանը թույլ կտա դառնալ առաջատար համահայկական հեռահաղորդակցության օպերատոր: Գործարքի մանրամասները դեռևս մշակման փուլում են ու կհրապարակվեն դրա վերջնականացման գործընթացի ավարտին:

Компания Ucom и «Фора-Банк»: сотрудничество в области телекоммуникаций
Компания Ucom и Акционерный коммерческий банк "ФОРА-БАНК" (входит в состав группы компаний Ташир») подписали соглашение о партнёрстве в области развития проектов, представляющих полный спектр телекоммуникационных услуг на территории Армении, включая ее самые отдаленные регионы. Соглашение определяет реализацию инвестиционной программы, позволяющей расширять предложения 4Play и сеть 4G+ в стране.
Ucom продолжает реализацию своих стратегических программ по развитию компании, в контексте чего было достигнуто соглашение о партнерстве с акционерным коммерческим банком "ФОРА-БАНК" (группа компаний «Ташир»). В двух крупнейших компаниях, работающих на основе национального капитала, уверены, что в результате данного сотрудничества  экономике Армении будет дан значительный импульс к положительной динамике развития.  Реализация инвестиционной программы позволит создать новый уникальный медийный контент  и предоставить доступ к нему пользователям как на территории Армении, так и за ее пределами.
В дальнейшем планируется географическое расширение деятельности,  в том числе  и на территории России, что позволит компании Ucom стать ведущим панармянским телекоммуникационным оператором. Детали соглашения на текущий момент находятся на стадии проработки и будут опубликованы по завершении процесса.