Հայաստանի Ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում բացվել է Ucom համակարգչային և ցանցային տեխնոլոգիաների լաբորատորիան
16/02/2017
Փետրվարի 16-ին Ucom ընկերության ղեկավար Հայկ Եսայանն ու Հայաստանի Ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանն ազդարարեցին Ucom համակարգչային և ցանցային տեխնոլոգիաների լաբորատորիայի բացումը համալսարանի ուսանողների համար:
Լաբորատորիայի բացման նպատակը ֆիքսված և շարժական կապի ծառայություններ մատուցող Ucom ընկերության տեխնիկական անձնակազմը համալրող ապագա մասնագետների ուսուցումն ու նախապատրաստումն է:
«Հայաստանի Ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի և Ucom ընկերության միջև այսօր կնքվեց համագործակցության հուշագիր, որի առաջին արդյունքներից է արդիական գործիքամիջոցներով հագեցած լսարան-լաբորատորիայի բացումը: Մեր համալսարանը կոչված է պատվով կատարելու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում մասնագետների պատրաստման համար թիվ մեկ ԲՈւՀ-ը լինելու իր առաքելությունը: Իսկ այսօրվա այս քայլը գործատու-ԲՈւՀ գործակցության լավագույն օրինակն է», - ասել է ՀԱՊՀ ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանը:
«Ցանցային տեխնոլոգիաների մասնագետներն այսօր ամենապահանջվածներից են հատկապես հեռահաղորդակցության ոլորտում, ուստի այս նորաբաց համալսարանական լաբորատորիան որոշակի դարբնոց պետք է դառնա բոլոր այն ուսանողների համար, ովքեր մեր ընկերության տեխնիկական անձնակազմում են տեսնում իրենց ապագան: Կրթական այն ծրագիրը, որով ներկայումս առաջնորդվում են Պոլիտեխնիկական համալսարանում, հիմք կհանդիսանա լաբորատորիայում խորացված մասնագիտական գիտելիքներ ստանալու և գործնական հմտություններ ձեռք բերելու համար: Այս ամենը կարևոր նախադրյալ է օրեցօր զարգացող հեռահաղորդակցության ոլորտում աշխատանքի անցնելու համար», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Ucom ընկերության Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և կազմակերպության զարգացման տնօրինությունը շուտով կմեկնարկի ծրագիր, որի նպատակն է աջակցել նորավարտ ուսանողներին առաջին աշխատանքային քայլերը սկսելուն՝ «Դարձի՛ր Ucom-ի ձայնը, դեմքը, ձեռքը» կարգախոսով:

Ucom Computer and Network Technologies Laboratory Opened in the National Polytechnic University of Armenia
16/02/2017
On February 16, Ucom company’s director general Hayk Yesayan and Vostanik Marukhyan, the rector of the National Polytechnic University of Armenia, announced the opening of Ucom computer and network technologies laboratory for the students of the university.
The purpose of the laboratory opening is the education and training of future professionals with the aim to recruit the technical staff for Ucom, the company providing fixed and mobile services.
“A Memorandum of understanding has been signed today between Ucom and the National Polytechnic University of Armenia, the first result of which is the opening of the auditorium-laboratory equipped with the modern tools. Our university has to honorably fulfill its mission of being the number one university for preparing the specialists in information technologies. What has taken place today is the best sample of an employer-university partnership”, - said the rector of SEUA, Vostanik Marukhyan.
“Today network technology specialists are the most demanded especially in telecommunications sector, and this newly opened university laboratory should serve as a kind of forge for students, who see their future in Ucom company’s technical staff. The educational program, currently in place in the university, will help to obtain in-depth professional knowledge and practical skills in the laboratory. All these is a prerequisite for employment in a rapidly evolving telecom sector”, - said Hayk Yesayan, the director general at Ucom.
The management of Human Resources and Organization Development Department will soon launch a program, aimed at supporting the graduate students in their first steps of employment, the motto of which is “Become Ucom’s voice, face and hand”.