Բաժանորդներին ի գիտություն
Տեղեկացնում ենք, որ էլեկտրոնային հաղորդակցության ոլորտում «ՅՈՒՔՈՄ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության (այսուհետ՝ Ընկերություն) կողմից մատուցվող ծառայությունների որակն էլ ավելի բարելավելու և դրանց մատուցման ծավալներն ընդլայնելու նպատակով Ընկերության ընդհանուր ժողովը 2016 թվականի դեկտեմբերի 10-ին որոշում է ընդունել« «ԻՆՏԵՐԱԿՏԻՎ ԹԻՎԻ» ՍՊԸ-ն և «ԱՅՔԱՆ ՔՈՄՈՒՆԻՔԵՅՇՆՍ» ՓԲԸ-ն Ընկերությանը միացման ճանապարհով վերակազմակերպման մասին:
Հայտնում ենք, որ վերոնշյալի արդյունքում Ընկերության իրավունքների և պարտավորությունների որևէ տիպի փոխանցում կամ իրավահաջորդություն տեղի չի ունենա:
Գործող օրենսդրության, ինչպես նաև փոխանցման ակտի համաձայն` «ԻՆՏԵՐԱԿՏԻՎ ԹԻՎԻ» ՍՊԸ և «ԱՅՔԱՆ ՔՈՄՈՒՆԻՔԵՅՇՆՍ» ՓԲԸ բոլոր պարտավորությունների իրավահաջորդ է հանդիսանում Ընկերությունը:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ Ընկերությունը որոշում է կայացրել վերակազմակերպման արդյունքում ձևավորված Ընկերության կանոնադրական կապիտալի՝ Ընկերությանը պատկանող բաժնեմասը մարել՝ կանոնադրական կապիտալի նվազեցման միջոցով, որի արդյունքում Ընկերության կանոնադրական կապիտալը կկազմի 16 958 695  ՀՀ դրամ:

Уведомление для абонентов
Хотим уведомить, что с целью повышения качества услуг, предоставляемых ООО «ЮКОМ» (отныне «Компания») в области электронных коммуникаций, а также для расширения объема их предоставления на общем совете участников компании, состоявшемся 10 ноября 2016 года, было принято решение о реорганизации, путем объединения ООО «ИНТЕРАКТИВ ТИВИ» и ЗАО «АЙКОН КОМЬЮНИКЕЙШНЗ» с Компанией.
Заявляем, что в результате вышесказанного не произойдет какой-либо передачи прав и обязанностей, или же правопреемства Компании. В соответствии с действующим законодательством и актом о передаче, правопреемником по части всех обязательств со стороны ООО «ИНТЕРАКТИВ ТИВИ» и ЗАО «АЙКОН КОМЬЮНИКЕЙШНЗ» является Компания.
Одновременно сообщаем, что Компания приняла решение погасить долю Компании в уставном капитале, образованную в результате реорганизации, по принципу понижения уставного капитала, в результате чего уставной капитал Компании составит 16 958 695 армянских драмов.