Արմենիա Premium հեռուստաալիքի մեգանախագծերը U!TV-ի բաժանորդների համար հասանելի են տեսավարձույթում
Հոկտեմբերի 31-ից Արմենիա Premium հեռուստաալիքի եթերում հայտված «Ազիզյաններ» և «Change» սիթքոմերի, ինչպես նաև «Հին արքաներ» պատմական բազմասերիանոց հեռուստաֆիլմի առաջին մասերն այսուհետ հնարավոր է դիտել օրվա ցանկացած ժամին։ Հայաստանում նախադեպը չունեցող կաբելային հեռարձակման ոլորտի մեգանախագծերը U!TV-ի բաժանորդների համար հասանելի են նաև տեսավարձույթի (VoD) բաժնում։
Հիշեցնենք, որ յուրաքանչյուր մասի դիտման համար անհրաժեշտ է վճարել 300 դրամ և վայելել պրեմիում դիտողների համար նախատեսված հեռուստաբովանդակությունը 24 ժամվա ընթացքում։
Հին արքաներ բազմասերիանոց հեռուստաֆիլմը խաղարկային, պատմական ակնարկ է նախաքրիստոնեական ժամանակաշրջանի Հայաստանում՝ Մեծ Հայքում, ծավալվող դրամատիկ իրադարձություններին։ Նկարագրված դեպքերը տեղի են ունենում մեր թվարկությունից առաջ, երբ Հայաստանում պետք է գահ բարձրանար Տիգրան 2-րդ Արտաշեսյանը, ապագայում Արքայից Արքա Տիգրան Մեծը։ Ֆիլմի կիզակետում Տիգրան 1-ի մահից հետո ստեղծված արքունական դավադրություններն են: Զգեստները, կենցաղի պարագաները և ժամանակաշրջանի բոլոր առանձնահատկությունները մշակվել են ազգագրագետների, պատմաբանների և հնագետների խորհրդատվությամբ: Հեռուստաֆիլմում նկարահանվել են Ժան Նշանյանը, Մուրադ Ջանիբեկյանը, Ռուբեն Մուրադյանը, Շողեր Թովմասյանը, Արման Նշանյանը, Շաքե Թուխմանյանը, Աննա Գրիգորյանը և այլ սիրված դերասաններ: Նախագծի ռեժիսորը Հարություն Շատյանն է:
Change սիթքոմի 24 սերիաներում գլխավոր դերակատար Հովհաննես Ազոյանը ներկայանում է երկու կերպարով: Մեկ դերում նա քրեական հեղինակություն է, մյուսում՝ անհաջողակ, բայց ազնիվ դերասան: Սիթքոմի առանցքում գլխավոր գործարքն է՝ «change» լինել: Ազնիվ դերասանը ստանձնում է իր կյանքի ամենակարևոր և ամենաբարդ դերը: Հումորային-ժամանցային սիթքոմում նկարահանվել են Արմեն Մարգարյանը, Արթուր Նալբանդյանը, Մարիամ Մելիքյանը, Լիլիթ Հարոյանը, Անի Քոչարյանը, Անի Պետրոսյանը: Նախագծի ռեժիսորը Գրիգոր Վահրամյանն է:
Ազիզյանները սիթքոմի գլխավոր դերակատարը Հայկ Մարությանն է: Մարմնավորում է Գառնիկ Ազիզյանի կերպարը՝ հագուստի խանութի վաճառող, ընտանիքում միակ աշխատողը: Տիկին Ազիզյանը ծուլանում է կատարել անգամ տնային տնտեսուհու պարտականությունները: Երեք երեխաներին էլ հոր խնդիրները չեն հետաքրքրում. դուստրը ցանցաբնակ է, ակտիվ բոլոր սոցցանցերում, ավագ որդին անհաջողակ գործազուրկ է, իսկ կրտսեր տղան՝ դպրոցական: Ընտանեկան դիտման համար նախատեսված իրավիճակային կատակերգության հերոսներին մարմնավորել են Անի Լուպեն, Սաթենիկ Հազարյանը, Իշխան Ղարիբյանը, Սուրեն Առուստամյանը և այլ հայտնի դերասաններ: Նախագծի ռեժիսորը Արման Մարությանն է:

Мегапроекты телеканала Армения Premium доступны абонентам U!TV в разделе видеопроката (VoD)
Отныне можно будет в любое время дня посмотреть первые эпизоды ситкомов «Азизяны» и «Change», а также многосерийного исторического телефильма «Цари древности», появившиеся в эфире телеканала Армения Premium с 31 октября. Беспрецедентные проекты в сфере кабельного вещания Армении доступны для просмотра абонентам  U!TV и в разделе видеопроката (VoD).
Напоминаем, что для просмотра каждой части необходимо будет заплатить 300 драмов и насладиться телеконтентом для премиум телезрителей в течение 24 часов.
Многосерийный телефильм «Цари древности» является игровым, историческим обзором драматических событий, разворачивающихся в Армении (Великом Айке) дохристианского периода. Описываемые события происходят в эпоху до нашего времени, когда на армянский трон должен был взойти Тигран II Арташесид - будущий царь царей Тигран Великий. В центре внимания фильма находятся дворцовые заговоры, созданные после смерти Тиграна I. Костюмы, предметы домашнего обихода и все особенности эпохи были разработаны по совету  этнографов, историков и археологов. В телефильме снялись Жан Ншанян, Мурад Джанибекян, Рубен Мурадян, Шохер Товмасян, Арман Ншанян, Шаке Тухманян, Анна Григорян и другие популярные актеры. Режиссер проекта – Арутюн Шатян.
В 24 сериях ситкома «Change» исполнитель главной роли Ованнес Азоян предстает в двух ролях. В одной из ролей он криминальный авторитет, а в другой – неудачник, но честный актер. Красной линией ситкома является главная сделка – «change». Честный актер берет на себя самую важную и самую сложную роль. В юмористическом развлекательном ситкоме снялись Армен Маргарян, Артур Налбандян, Мариам Меликян, Лилит Ароян, Ани Кочарян, Ани Петросян. Режиссер проекта – Григор Ваграмян.
Исполнитель главной роли ситкома «Азизяны» - Айк Марутян. Олицетворяет образ Гарника Азизяна – продавца в магазине одежды, единственного работника в доме. Госпожа Азизян каждый раз ленится выполнять свои обязанности домохозяйки. Всех троих детей никаким образом не интересуют проблемы отца: дочь обитает в сети, активна во всех соцсетях, старший сын – безработный неудачник, а младший сын – школьник. Героев ситуативной комедии для семейного просмотра воплотили Ани Лупе, Сатеник Хазарян, Ишхан Гарибян, Сурен Арустамян и другие известные актеры. Режиссер проекта – Арман Марутян.