Ucom-ը նոր կայաններ է գործարկել Վայոց Ձորի մարզում
Ս.թ. հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը գործարկել է 2 նոր՝ 3G+ կայաններ Վայոց Ձորի մարզում: Այսուհետև Եղեգիս, Հորբատեղ, Արտաբույնք և Շատին համայնքներում բնակվող 3507 մարդ կունենա Ucom-ի շարժական կապի ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն: Նույն ամսում նաև 8 կիլոմետրով ընդլայնվել է M10 ճանապարհի 3G+ ծածկույթը, ինչն ավտոերթևեկողներին հնարավորություն կտա անխափան կերպով և առանց ընդհատումների օգտվելու առցանց քարտեզների բոլոր հնարավորություններից:
«Մեր բաժանորդների գոհունակությունը չափազանց կարևոր է մեզ համար, այդ իսկ պատճառով Ucom-ն աշխատանքներ է իրականացնում ոչ միայն Երևանում՝ շարժական ցանցի արդիականացման, այլև մարզերում՝ առկա ցանցի ընդլայնման ուղղությամբ: Վայոց Ձորի նշյալ համայնքներում որևէ ծածկույթ մինչ այդ ապահովված չէր, իսկ այժմ 3,5 հազար մարդ իրենց մտերիմների հետ մշտապես կապի մեջ մնալու հնարավորություն են ստացել», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
Ucom-ը նախատեսում է շարժական ցանցի արդիականացումն ավարտին հասցնել 2017 թվականին և իր բաժանորդներին պարբերական կերպով կզեկուցի կատարված աշխատանքների մասին:

Компания Ucom установила новые станции в области Вайоц Дзор
В октябре текущего года с целью расширения и модернизации своей мобильной сети компания Ucom установила 2 новые станции 3G+ в области Вайоц Дзор. Отныне 3507 жителей общин Ехегис, Хорбатех, Артабуйнк и Шатин будут иметь доступ к мобильным услугам Ucom. В течение того же месяца на 8 километров было увеличено покрытие сети 3G+ на дорожном полотне M10, что позволит автомобилистам и путешественникам бесперебойно и беспрерывно использовать все возможности сетевых карт.
«Для нас крайне важно, чтобы наши абоненты были довольны качеством предоставляемых услуг, поэтому компания Ucom осуществляет работы по модернизации и расширению мобильной сети не только в Ереване, но и в регионах. В указанных общинах Вайоц Дзора до этого не было никакого покрытия, а теперь 3,5 тысячи людей имеют возможность постоянной связи со своими близкими», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Ucom планирует завершить модернизацию мобильной сети в 2017 году и будет периодически отчитываться перед абонентами о проделанной работе.